Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf ve Yuşa'yı zor günler bekliyor

Yusuf ve Yuşa kardeşler penceresi olmayan bir evde yaşam sürüyor. Babalarının parasının olmadığını söyleyen iki küçük kardeş, "Ne olur bize yardım edin" diyor

Giriş Tarihi: 19.10.2013
Adana'da cezaevinden çıktıktan sonra borcunu ödemediği gerekçesiyle kayınbiraderleri tarafından oturduğu evinin çatısı, pencere ve kapıları sökülen Şahin İdem (40), çalışıp para biriktirdi ve önce evin çatısını yaptırdı. Sonra akrabaları tarafından kendinden uzaklaştırılan eşi ve iki çocuğuna kavuştu. Havaların giderek soğumaya başlaması üzerine iyice dertlenen baba Şahin İdem, "Pencereleri yaptıracak gücüm yok. Evlatlarım Yusuf ile Yuşa'nın şu anki durumu beni kahrediyor" dedi.

MUHTARLIKTA ÇALIŞTI

Park bekçesi Şahin İdem, 2 çocuklu Fatma İdem ile 10 yıl önce evlendi. Bu evlilikten Yusuf ve Yuşa adlı iki çocuğu daha oldu. Yüreğir'in Yeşilbağlar Mahallesi'nde oturan Şahin İdem bir suçtan dolayı cezaevine girdi. 21 ay cezaevinde kalan Şahin İdem, geçtiğimiz Mayıs ayında Denetimli Serbestlik Yasası'ndan salıverildi ve cezasının geri kalan bölümünü tamamlamak için Yeşilbağlar Mahallesi Muhtarlığı'nda çalışmaya başladı. Bir gün Şahin İdem eşi ile tartıştı. Fatma İdem iki kızını alıp gitti.

ÇATIYI KAPATTIRDI AMA
Yusuf ve Yuşa ile bir başına kalan Şahin İdem muhtarlıktaki işine devam ederken, kayınbiraderleri alacaklarını tahsil edemediğini öne sürerek talihsiz adamın oturduğu evin çatısını, pencerelerini ve kapılarını söküp gitti. Bir daha cezaevine geri dönmemek için sesini çıkaramayan Şahin İdem, gece gündüz demeden çalıştı ve kazandığı parayla evinin çatısını yaptırdı ancak pencere ve kapıları taktırmaya gücü yetmedi. Eşi ile barışan Şahin İdem yeniden evinde yaşam sürmeye başladı.

TENCEREMİZ OLSUN
Annesine kavuşmanın sevincini yaşayan ilköğretim okulu 3'üncü sınıf öğrencisi Yusuf ile anaokuluna giden Yuşa, havaların giderek soğuması üzerine üşüdüklerini söyleyerek, "Babamızın parası yok. Onun için pencerelerimiz açık. Ne olur bize yardım edin. Bizim de penceremiz olsun, kapılarımız kapansın" dediler. Yuvasına dönen Fatma İdem ise, "Bir anlık kızgınlık sonucu başımıza bir sürü iş geldi. İnşallah bundan sonra her şey güzel olur. Sadece yardım bekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf ve Yuşa'yı zor günler bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN