Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş milletvekili Pakdil: Deri kavgası milleti huzursuz etmek için çıkarıldı

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, "Deri kavgası yıllarca milleti huzursuz etmek için çıkarılmış suni bir kavgaydı" dedi

Giriş Tarihi: 20.10.2013
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, kurban derilerinin toplanmasıyla ilgili olarak, "Bu deri kavgası yapay, suni, milleti huzursuz etmek için çıkarılan bir kavgaydı. Türkiye bugün uçak yapmanın arifesine geldi. Bir kısım ülkelerle bunun görüşmesi yapılıyor. Birilerinin derisiyle THK'nın uçak yapması söz konusu değil" dedi.

BU YIL YAŞANMADI

Pakdil, AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen bay- ramlaşma programında yaptığı konuşmada, Türk milletinin dünyanın her yerinde bütün insanların bayram sevincini en iyi yaşaması için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtti. Yıllardır kurban bayramlarında yaşanan 'deri toplama kavgası'nın bu yıl yaşanmadığını dile getiren Pakdil, şunları söyledi:

TEKEL VARDI
"Türkiye artık normalleşmek mecburiyetindedir. Geçmişte boş yere yapılan kavgalar nedeniyle enerjimizi boşuna tükettik ve birbirimizle mücadele ettik. Kurban Bayramı gelir, deri kavgası başlardı. Kurban sizin ama kurban derisinin üzerinde bir tekel vardı. Birileri, 'Siz kurbanı kesersiniz ama derisinin nereye verileceğini biz tayin ederiz' diyordu. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Bu sene ne deri kavgası var ne mücadelesi var. Bu deri kavgası yapay, suni, milleti huzursuz etmek için çıkarılan bir kavgaydı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş milletvekili Pakdil: Deri kavgası milleti huzursuz etmek için çıkarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN