Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk hoca için gözyaşı döktüler

Çukurova Üniversitesi'nde karaciğer nakli alanında büyük başarılara imza atan Prof. Dr. Haluk Demiryürek'in ardından düzenlenen anma töreninde sevenleri gözyaşı döktüler

Karaciğer naklinde çığır açan ancak yakalandığı akciğer kanserine yenilen Prof. Dr. Haluk Demiryürek (57) anısına görev yaptığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde düzenlenen anma töreninde gözyaşları sel oldu. Nakil yaptığı hastalarının da katıldığı törende duygusal anlar yaşandı. Demiryürek'in hastaları, "Hocamız elleriyle dertlerimize derman oldu. Onu unutmamız mümkün değil. O çok iyi bir insandı" dedi.

GÖZYAŞINA BOĞULDU

Kurban bayramının 4'üncü günü hayata veda eden ve sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verilen Prof. Dr. Haluk Demiryürek için dün sabah Balcalı Hastanesi Hipokrat Toplantı Salonu'nda bir anma töreni düzenlendi. Duygu yüklü törene Demiryürek'in eşi Gül, çocukları Ege, Tan ile birlikte meslektaşları, öğrencileri ve hastaları katıldı. Anma töreninde Haluk Demiryürek'in hayatını anlatan slayt gösteri sırasında salonda bulunanlar gözyaşına boğuldu. Ç.Ü. Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, büyük bir acı ve üzüntü yaşadıklarını belirterek, "Hocamız, yetiştirdiği hayırlı evlatları, hastaları, öğrencileri ve eserleriyle bu dünyada yaşamaya devam edecektir. Çok sayıda zor koşullarda başarılı karaciğer nakilleri gerçekleştirmiştir. Adeta hayatını hastalara adamıştı. O binlerce kişiyi değil, insanlığı kurtarmıştır" diye konuştu.

"BU KADAR ÜZÜLMEDİM"
Prof. Dr. Haluk Demiryürek tarafında karaciğer nakli yapılan öğretmen Erdem Koca, duygularını şöyle anlattı: "Beni ameliyat edip cesaret vermişti. Seni şimdi kimler teselli ediyor hocam. Hiç endişe etme hocam, bizlerin dualarıyla melekler senin ellerinden tutacaktır. Hocamın hasta olduğunu öğrenince inanın kendi hasta olduğumda bu kadar üzülmemiştim."

"EŞSİZ BİR İNSANDI"
2001 yılında karaciğer nakli olan 36 yaşındaki Mehmet Karakaş ise, "Haluk hocamla hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışırken tanıştım. Ameliyatımı başarıyla yaptı ve beni hayata döndürdü. Haluk hocam hayatım�� borçlu olduğum bir bilim adamı hem de baba olarak gördüğüm eşsiz bir insandı. Sadece bana değil tüm hastalara şefkatle yaklaşırdı. Ömrüm oldukça Haluk hocama minnettar yaşayacağım" şeklinde konuştu.

"İYİ BİR MİRAS BIRAKTI"
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz ise, "Haluk benim arkadaşım, dostumdu. Aynı ekibin birer parçasıydık. Ankara'ya gitmeden önce saçının kenarına öpücük kondurdum. En büyük korkum cenaze törenine yetişememekti ama onu son yolculuğuna uğurladım. Hayatım boyunca tanıdığım en çalışkan bir adamdı. Hepimize çok iyi bir miras bıraktı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk hoca için gözyaşı döktüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN