Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihe sahip çıkılıyor

Giriş Tarihi: 22.10.2013
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilen Şehreküstü Konakları, sokak sağlıklaştırma ve cephe yenileme çalışmalarını gezen AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, "Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu eski Antep'i canlandıran bu sokakları yeniden günümüze kazandırarak, tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmıştır dedi.

ESKİ ANTEP SOKAKLARI
Çalışmalardan övgüyle bahseden Milletvekili Koçer, "Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte eski Antep sokaklarında turladık. Bu çalışmaların başladığı ilk günlerde yine gezmiştim. Bugün sonuçlarını görmekten mutluluk duydum. Eski Antep sokakları olan bu alanların yeniden şehrimize kazandırılması, tarihimize ve kültürümüze sahip çıkılması sevindirici" diye konuştu.

BÜYÜK KATKI SAĞLAR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile tüm çalışanlara teşekkür eden Koçer, "Geçmişe sahip çıkmak çok önemli. Geçmişine sahip çıkmayan milletler geleceğini inşa edemezler. Bu anlamda tarihimize, kültürümüze, örf ve adetimize sahip çıkılmasını son derece anlamlı buluyorum. Bu çalışmaların turizmimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Gaziantep'e turist gelmesi ve bu sokakları görmesiyle şehrimizin değerinin artması bizleri mutlu eder" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihe sahip çıkılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN