Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ben aç kalınca gasp yaparım'

Giriş Tarihi: 24.10.2013

Elinde telsizle kendisine polis süsü verip, kız arkadaşıyla otomobilde oturan dolmuşçuyu, 'Sevgilinle ben de sevişeceğim' dedikten sonra vahşice öldüren katil zanlısından şok itiraf

Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nde bir aracın içinde kız arkadaşıyla sohbet eden 25 yaşındaki dolmuş şoförü Yusuf Doğruoğulları'nı, kendini polis olarak tanıtıp, "Kız arkadaşınla ben de sevişmek istiyorum" diyerek 7 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü iddia edilen Şahin Özek'in (34) 1998-2000 yıllarında aynı bölgede cinsel taciz ve gasp olaylarından ceza aldığı ortaya çıktı. Tutuklanan Özek'in, "Aç kalınca gasp yapıyordum. Bıçakladığım kişinin öldüğünü bilmiyordum" dediği öğrenildi.

GEZMEYE ÇIKTILAR
İncirlik Mahallesi'nde dolmuşçuluk yapan Yusuf Doğruoğulları, kız arkadaşıyla birlikte gezmeye çıktı. Topalaklar köyü yakınlarında Dörtler Mevkii'ne gidip otomobilini park eden iki sevgili sohbet etmeye başladı. Bu sırada elinde telsiz olan Şahin Özek isimli bir şahıs otomobile yaklaşarak, "Açın pencereyi ben polisim" dedi. Yusuf Doğruoğulları pencereyi açınca Özek, "Yanındaki kızla birazda ben sevişeceğim. Yoksa karakola götürürüm" deyince Doğruoğulları karşı çıktı.

EŞGALDEN YAKALANDI

Bunun üzerine Şahin Özek, bıçağını çekip dolmuşçu genci 2'si yüzüne, biri kalbine toplam 7 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra kaçtı. Öldürülen gencin sevgilisi ile aynı bölgede yaşanan gasp olaylarının mağdurlarının verdiği eşkâl üzerine teşhis edilen Şahin Özek yakalandı. Yapılan araştırmada katil zanlısının 1998-2000 yıllarında aynı bölgede otomobilde sohbet eden sevgililere cinsel tacizde bulunup gasp yaptığı iddiasıyla yakalanıp 36 yıl hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

Cinayet anını anlattı
Katil zanlısı Özek, dolmuşçu Doğruoğulları sevgilisinin önünde nasıl öldürdüğünü şöyle anlattı: "Daha önce bu bölgede yine gasp olaylarından cezaevine girdi ama sonra firar ettim. Aç ve parasız kaldıkça gasp yapıyorum. Elimde telsizle kendime polis süsü verip otomobilde içinde sevişirken görüp, gasp ettim. O gün yine param kalmamıştı. Motosikletle geldim. Elimde telsizle gezerken otomobildeki iki sevgiliyi gördüm. Cama vurdum 'polisim' diyerek arabadan inmelerini istedim. Erkek olan şahıs bana karşı çıkınca bıçağı saplayıp kaçtım. Öldüğünü bilmiyordum. Pişmanım"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ben aç kalınca gasp yaparım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN