Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Esat Yılgör AK Parti adayı mı?

Giriş Tarihi: 24.10.2013
Bayramın birinci günü annemi kaybettim.
Bu nedenle de geçen haftaki yazılarımı yazamadım. Taziye de bulunan, acımı paylaşan bütün dostlara teşekkür ediyorum.
Bayram nedeni ile tabi ki siyaset durmadı.
Hatta bayramlaşma adı altında daha da arttı.
Aday Adayları bütün seçim bölgesini arşınladı.
CHP ve MHP'de son günlerde değişen fazla şey yok. CHP'de tek değişen şey, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın tekrar aday gösterileceği çok konuşulmaya, dillendirilmeye başladı.
Ak Parti'de ise henüz tablo şekillenmedi.
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın "Aday değilim" açıklamasına rağmen, bilbordlarda bayram kutlaması ise kimine "Tamam aday olacak" dedirtti.
Ancak Zafer Bey'in daha önce ki bayramlarda da aynı kutlamaları yaptığını biliyoruz.
Fakat çok ciddi ve seçim kazanabilecek bir kişinin adı Mersin'de dilden dile konuşulmaya başlandı. Bu isim 2004 seçimlerinde de gündeme gelmiş ama gerçekleşmemişti. Bu sefer ise çok ciddi yerlerde Prof. Dr. Esat Yılgör'ün adını duymaya başladım. Bilmiyorum bu adaylık gerçekleşir mi ama Esat Yılgör adı Mersin'de tutar. Pek çok kesimden oy alabilir.
Mersin'in yapısına uygun bir isimdir. Bakalım zaman ne gösterecek.

Mersin Teknopark kıpırdamaya başladı

Mersin'de organize sanayi bölgeleri olsun teknopark olsun diğer illere göre istenen seviyeye gelemedi. Son zamanlarda organize sanayi bölgeleri dolmaya ve yenileri kurulmaya başlasa da bu konuda çok geç kalındı.
Aynı şekilde teknopark yıllar sonra kuruldu ve çok yerinde saydı. Şimdi biraz kıpırdamaya başladı. Son olarak Kore Cumhuriyeti Bilim ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Gelecek Planlama Bakanlığı tarafından düzenlenen bir programa davet edildi. Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, Kore Cumhuriyeti Bilim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Gelecek Planlama Bakanlığı tarafından düzenlenen, Bilim ve Teknoloji Parkları Eğitim ve Öğretim Programı'na Türkiye'den tek katılımcı olarak davet edildi. Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz bu daveti çok önemseyen bir açıklama yaptı. Umarım bu böyle kalmaz ve Durmaz oradaki iletişimi ve çalışmayı ileri seviyeye taşır ve Mersin Teknopark İzmit'te, İzmir ve İstanbul'da faaliyet gösteren teknoparklar gibi Mersin sanayisine büyük katkı sunar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Esat Yılgör AK Parti adayı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN