Miniklerin dişlerini hekimler kontrol etti

Adana'da diş hekimleri, 'Sağlığı Geliştiren Okullar' projesinin 2'nci yılında, ilkokul öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verip tarama yaptı

Giriş Tarihi: 26.10.2013
Türk Dişhekimleri Birliği'nce (TDB) organize edilen 'Sağlığı Geliştiren Okullar' projesi, Adana Dişhekimleri Odası işbirliği ile 2'nci yılında da devam ediyor. Proje kapsamında, ilkokul öğrencilerine ağız diş sağlığını korumanın yolları anlatılıp, sağlık taramasından geçirildi. Proje çalışmalarına Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, Türk Diş Hekimleri Birliği Toplum Ağız Diş Sağlığı Komisyon Başkanı Ali Gürlek ile başka illerden gelen komisyon üyeleri, TDB SGOP Adana İl Sorumlusu Dt. Tunç Akçalı, dişhekimleri ve Çukurova Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden öğrenciler de katıldı.

VERİLER TOPLANIYOR
Sağlık taramasından geçirilen öğrencilere diş fırçalama yöntemleri anlatılarak diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, "Geçtiğimiz yıl Adana Seyhan ilçesinde bulunan Celalettin Sayhan İlkokulu ve Yüreğir ilçesinde bulunan Karacaoğlan İlkokulu'nda böyle bir çalışma yaptık. Bu yıl tekrar Celalettin Sayhan İlkokulu'nda ve Yüreğir ilçesinde bulunan Vehbi Necip Savaşan İlköğretim Okulu'nda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıl diş çürüklerini önleyici bir takım jeller kullanılıp, kayıtları tutulan öğrencilerin takibi yapılıp, yeni öğrencilere aynı yöntem uygulanıyor. Türkiye'deki 11 ilde yürütülen bu proje 4 yıl sürecek. 4 yılsonunda elde edilen bilgiler Dünya Dişhekimleri Birliği'ne gönderilerek istatistikî veri olarak kullanılacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miniklerin dişlerini hekimler kontrol etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN