Sanko ödül avcısı

Giriş Tarihi: 26.10.2013

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, cirosunu en çok artıran şirket olan Sanko Enerji'nin ödülünü, Bakan Zafer Çağlayan'dan aldı

İş ve ekonomi dergisi Capital'in Türkiye'nin en büyük özel sektör şirketini ortaya koyan Capital 500 araştırmasında, cirosunu en çok artıran şirket olduğu belirlenen Sanko Enerji ödüllendirildi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Sanko Enerji'nin ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'na verdi. Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu, Sanko Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Bak ve Holding Mali Koordinatörü İhsan Akyol'un da katıldığı törende, 8 kategoride yüksek performans kaydeden şirketlere ödüllerini Bakan Zafer Çağlayan teslim etti.

DOĞUM GÜNÜNE RASTLADI
Conrad İstanbul Otel'de düzenlenen törende, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Bakan Çağlayan ve Vodafone Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik Bölge Başkanı Serpil Timuray'dan ödülünü almak için platforma çıktığında, ödül töreninin Konukoğlu'nun doğum gününe denk geldiği anons edilince, konuklar alkışlarla duygularını yansıttı. Ödülünü aldıktan sonra teşekkür konuşması yapan Konukoğlu, hayatının en anlamlı doğum gününü kutladığına dikkati çekerek, konuklara teşekkür etti.

SANKO ENERJİ

Sanko Holding'in enerji sektöründeki şirketi Sanko Enerji, bir rüzgar ve dört hidroelektrik olmak üzere beş santralda, tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı 520 MW güce sahip. Enerji sektörünün önemli aktörlerinden biri olarak ülke enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayan Sanko Enerji, devreye aldığı 5 santralde yılda 1,7 milyar kilovat saat temiz enerji üretiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko ödül avcısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN