Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'in geleceğini Mersinlilerle çizeceğiz

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan işadamı Kemal Kaçmaz, tüm kesimlerin dayanışmasını sağlayarak Mersin'i geleceğe taşıma hedefinde olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 27.10.2013
AK Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için güçlü isimlerden biri olan tanınmış işadamı Kemal Kaçmaz, Mersin'i dünya kenti yapmak ve güçlenmiş olarak geleceğe taşımayı kendine hedef yaptı. Uzun yıllardır özellikle yaş meyve sebze ihracatı başta olmak üzere Mersin iş hayatının gelişmesi için önemli görevlerde bulunan, çeşitli ödüller alan, Mersin'i iyi tanıyan Kemal Kaçmaz, aday gösterilip göreve geldiğinde kent yönetimini tüm kesimlerin işbirliğiyle yürüteceğini söyledi.

MERSİN BAMBAŞKA OLACAK

Bugün Edip Burhan Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek AK Parti Mersin Temayül Yoklaması öncesi SABAH'a açıklama yapan Kemal Kaçmaz, tüm diğer aday adaylarına başarı dilediğini belirterek "Mersin, AK Parti'li bir Büyükşehir Belediyesi ile bir dünya kenti olma yolunda hızla ilerleyecek. Mevcut sorunlarını kısa sürede çözecek. Bu önemli ve şerefli görev bana verildiği takdirde, iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızla görüş alışverişi içinde bir yönetim sergileyeceğim. Mersin'i, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu 2023 hedeflerine ulaşmada lokomotif yapacağım. Mersin, ekonomisiyle, sosyal yapısıyla, kültürel hayatıyla bambaşka bir şehir olacak" dedi.

HER ALANDA GELİŞME

Kemal Kaçmaz, Mersin'in birçok konuda acil ve önemli ihtiyaçlarının bulunduğunu, göreve getirildiğinde hiç vakit kaybetmeden bunların çözümüne başlayacağını söyledi. Mersin'in tarım, ticaret ve sanayideki gücünü herkesin bildiğini ancak bunun değerlendirilemediğini vurgulayan Kaçmaz, "Ekonominin canlanmasında ve büyümesinde yerel yönetimlerin payı büyüktür. Göreve geldiğim takdirde, yeni yatırımların önünü açacağım. İş dünyasının büyümesi, yeni istihdam alanları oluşturulması, insanların evine daha çok ekmek, daha çok aş götürmesi için bütün mesaimi harcayacağım" diye konuştu.

BAŞARILARIYLA ÖRNEK OLUYOR

Kemal Kaçmaz, 1979 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Ticaret hayatına 1980'de atıldı.. Genç yaşta DTM, TÜRMOB, AKİB, AYMED, CLAM, TİM, UTK, MEBİDER, TİM, MEP, NTG gibi uluslararası ve ulusal kuruluşlarda kurucu başkanlık, başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Kaçmaz, Mersin ekonomisinin gelişmesi için yaptıklarıyla takdir toplayıp örnek gösterildi. Evli olan, ileri düzeyde İngilizce bilen Kemal Kaçmaz bu görevlerinden bazılarını halen sürdürüyor. Kemal Kaçmaz, çalışkanlığı, bilgi birikimi, dürüstlüğü ve toplumun her kesimine hitap eden kişiliğiyle tanınıyor.

GÖREV AŞIĞI BİR İSİM
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Kemal Kaçmaz'ın geçmişte yaptığı ve halen devam eden görevleri şunlar:
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektör Konseyi Üyesi
Akdeniz Ülkeleri Narenciye İrtibat Komitesi (CLAM) 2006 Dönem Başkanlığı
Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (TYMSİB) Sektör Kurulu Başkanlığı
AKİB Başkan Yardımcılığı (Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri)
Akdeniz Yaş Meyve Sebze İşletmecileri Derneği (AYMD) Kurucu Başkanı
AK Parti İlçe Başkanı ve Milletvekili Adayı
Doğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (DAİB) Yönetim Kurulu Üyeliği
Ulusal Turunçgil Konseyi (UTK) Yönetim Kurulu Üyeliği
Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Üyeliği
Mersin Kültür Festivali Organizasyon Başkanlığı
2020 Mersin Uluslararası Turunçgil Kongresi Başkanlığı
Kalkınma Bakanlığı Onuncu Kalkınma Planı Çalışma Grubu Üyesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'in geleceğini Mersinlilerle çizeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN