Suriyeli minikler okulla prefabrik binada tanıştı

Kahramanmaraş'taki çadır kentte yaşayan Suriyelilerin 1'inci sınıfa giden çocukları, prefabrik okulda eğitim öğretim başladı

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Kahramanmaraş'taki çadır kente yerleşen Suriyeli ailelerin 1'inci sınıfa giden çocukları, kendileri için yapılan prefabrik okulda eğitim öğretime başladı. Yaklaşık 17 bin Suriyelinin barındığı ve 5 bin 630 öğrencinin bulunduğu çadır kentte, okula bu yıl başlayan 700 öğrenci için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından prefabrik okul yaptırıldı. 30 öğretmen ve 1 idareciyle eğitim verilmeye başlananan okulda, 1. sınıf öğrencileri ders başı yaptı. Ağustos ayında yapımına başlanan 650 metrekare alanda kurulan okulda, 12 derslik, bir idareci ve bir öğretmenler odası bulunuyor.

TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

Prefabrik okuldaki öğrenciler ise AFAD yetkililerine teşekkür etti. Suriyeli öğretmen Rama Nasır, sıcak bir ortama kavuştuklarını söyleyerek, "Türk devletine çok teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmadılar bütün eksiklerimizi gidermeye çalışıyorlar. Böyle bir okulda bulunmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli minikler okulla prefabrik binada tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN