Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ameliyata bile birlikte girdiler

Suriye'deki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye gelen karı-koca, hastaneye gidince kalp hastası olduklarını öğrendi. Aynı hastalıktan aynı anda ameliyat olan çift aynı odada tedavi gördü

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçan 35 yıllık evli ve 6 çocuklu Cuma (59) ve Fatma Lülek (52) çifti Türkiye'ye sığındı ve Gaziantep'e yerleşti. Kalbinden benzer rahatsızlıklar yaşayan Lülek çifti geçtiğimiz hafta Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne geldi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uz. Dr. Serkan Ketenciler'e muayene olan karı-kocanın, ameliyat edilmesine karar verildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uz. Prof. Dr. Birol Yamak'ın da katıldığı operasyonda, Lülek çifti ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonun ardından Lülek çifti aynı odaya yerleştirildi.

ALLAH HİÇ AYIRMASIN

6 çocuk annesi Fatma Lülek, "35 yıldır evliyiz. Eşimi ilk günkü gibi çok seviyorum. Evlendiğimizden beri hiç ayrılmadık. Evlenirken önce aileler izin vermedi. Ama biz vazgeçmedik. Sonra birbirimizi sevdiğimize inanınca aileler ikna oldu. Eskiden bu çok mümkün değildi. Allah'a çok şükür evlendik ve hala eşimi çok seviyorum. 'Allah bizi hiç ayırmasın' diye çok dua ettim. Savaştan kaçtık, Türkiye'ye sığındık. Burada da hiç ayrılmadık. Hastaneye geldik. İkimizin de aynı hastalığı olduğu anlaşıldı. Kader işte. Aynı ameliyathanede ameliyat olduk. Aynı odada tedavi gördük" diye konuştu.

Ağrılarımız benziyordu
Cuma Lülek ise "Eşim sürekli göğsünün ağrıdığını söylerdi. Türkiye'de sağlık hizmetlerinden de faydalanabildiğimizi öğrenince hastaneye geldik. Eşimin birkaç tahlili yapıldıktan sonra doktora benim de buna benzer ağrılarım olduğunu söyledim. Benim de kontrollerim yapılınca doktorlar ikimizin de ameliyat olması gerektiğini söyledi. Bunca zaman hiç ayrılmamıştık. Hastanede bile ayrılmadık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ameliyata bile birlikte girdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN