Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özcan'dan Tarsus'a tiyatro müjdesi

Giriş Tarihi: 2.11.2013
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Belediye Tiyatrosu'nun artık haftada iki gün Tarsus ilçesinde de gösteri yapacağını açıkladı. Başkan Özcan, CHP Tarsus İlçe Örgütü'nün, Ankara Ekin Tiyatrosu'nu Kültür Merkezi'nde Tarsuslularla buluşturduğu etkinliğe katıldı. 'Söz Meclis'ten İçeri' isimli oyunun sonunda sahneye çıkan ve sanatçıları kutlayan Özcan, Tarsus'ta kültür sanat etkinliklerinin zayıf olduğunu, bu durumu değiştirmek istediklerini belirtti.

EDİP AKBAYRAM KONSERİ

Mersin'deki yoğun sanatsal yaşamı Tarsus'a da taşımak istediklerini dile getiren Özcan, Ekin Tiyatrosu gibi Türkiye'nin tanınmış tiyatro topluluklarının yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun da Tarsus'ta her hafta çarşamba ve cuma günleri oyunlarını ücretsiz sahneleyeceğini duyurdu. Sanatçı Edip Akbayram'ın 2-3 Kasım 2013 günlerinde Tarsus'ta konser vereceğini de söyleyen Özcan, ayrıca Mersin Kongre Merkezi'nin aynısını Tarsus'a da yapmak istediklerini ifade etti.

TARSUSLULARIN İLGİSİ

Mersin'in en büyük ilçesinin Tarsus olduğunu vurgulayan Özcan, "Nüfusu birçok ili geride bırakan Tarsus halkının, kültür-sanat ve spor etkinliklerine ilgili olduğunu biliyoruz. Tarsus'un Büyükşehir'e bağlanmasıyla birlikte inşallah Mersin'de hayata geçirdiğimiz birçok sanatsal ve kültürel etkinliği bundan sonra Tarsus'ta da gerçekleştireceğiz" dedi. Başkan Özcan, konuşmasının sonunda Ekin Tiyatrosu oyuncularını tebrik ederek, gecenin anısına plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan'dan Tarsus'a tiyatro müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN