Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayetin yeni görüntüleri

Adana'da bir kuyumcu soygununu engellemek isterken öldürülen baba ile oğlunun öldürülme anını gösteren yeni görüntüler ortayı çıktı. Görüntülerde saldırganın silahını nasıl ateşlediği görülüyor

Giriş Tarihi: 3.11.2013
Adana'da Kıbrıs Caddesi üzerindeki Baygın Kuyumculuk'ta 26 Ağustos günü meydana gelen soygun sırasında dışarıda bekleyen soygunculardan Abdullah Aslan'ın pompalı tüfeğiyle soygunu engellemek için silahıyla dışarı çıkan berber Ali Can Aytaş (48) ile oğlu 16 yaşındaki Mahir Aytaş'ı acımasızca nasıl öldürdüğünün görüntüleri ortaya çıktı. Kamera görüntülerine göre, Ali Can Aytaş Silahını ateşliyor, ancak oğlu eline vurunca kurşun hedefe isabet etmiyor. Saldırgan da pompalı tüfekle arka arkaya ateş ederek baba ile oğlunun ölümüne yol açıyor.

KANLI SOYGUN

Kıbrıs Caddesi üzerindeki Baygın Kuyumculuk'u 26 Ağustos'ta soyan kar maskeli soygunculardan dışarıda bekleyen Abdullah Aslan, soygun sırasında kendilerini durdurmak isteyen kuyumcunun yanındaki berber dükkanını çalıştıran Ali Can Aytaş (48) ile oğlu Mahir'i öldürdü. Açılan ateş sonucu berberde çalışan Uğur Can Yıltay (17), sokakta yürüyen Arife Laçin (42), 5 yaşındaki Sultan ve 7 yaşındaki İrem Alpaltun ile kuyumcu Hakkı Baygın yaralandı.

ÖZEL EKİP KURULDU
Cinayet Bürosu'nca oluşturulan özel ekip, soygunu 40 dakikada çözdü. Berber baba oğlu öldüren Abdullah Aslan ile soyguna karıştığı ve planladığı iddia edilen 19 yaşındaki Kemal Tekel, 21 yaşındaki Ferman Akipa, 18 yaşındaki Şükrü Akad, Doğan Turan tutuklandı. 15 yaşındaki D.Ö. ile 17 yaşındaki A.G. hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı. 37 bin liralık altın ile soygunda kullanılan pompalı tüfekler bataklık halindeki su birikintisinde bulundu.

2'ŞER KEZ MÜEBBET HAPİS İSTENDİ
Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Nitelikli adam öldürme, nitelikli yağma, nitelikli yağma suçuna yardım, mala zarar verme ve yaralama' suçlarından dava açıldı. 6 kişi hakkında da takipsizlik kararı verdi. Savcı, cinayeti işleyen Abdullah Aslan ile soyguna karışan Ferman Akipa, Kemal Tekel, D.Ö. ve A.G.'in 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet, ayrıca 21'şer yıl hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi. Doğan Turan ile Şükrü Akad'a ise 15'er yıl hapis cezası verilmesi talep edildi.

ÖLDÜRÜLME ANI
Baba-ile oğlunun öldürülme anının güvenlik kamera görüntüleri de ortayı çıktı. Görüntülerde berber Ali Can Aytaş, soygunculara tabancayla ateş etmek istiyor. Ancak oğlu Mahir ateş eden "Dur yapma baba" diyerek babasının eline vurunca kurşun isabet etmiyor. Arkadaşları kuyumcuda altınları toplarken, Abdullah Aslan ise kendisine silah sıkan berber ve oğluna ateş açıyor. Baba ile oğlu kanlar içinde yere yığılırken, soyguncular kuyumcu ve berberin camına ateş açıp, kaçıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayetin yeni görüntüleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN