Nihat Hatipoğlu büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 4.11.2013

Adana'ya gelen Prof. Nihat Hatipoğlu, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci'yi ziyaret etti. Başkan Zenbilci, Hatipoğlu'na belediye hizmet binası ve çalışmaları hakkında bilgi verdi

SABAH Gazetesi yazarı ve İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı. "Gönül Sohbetleri" konulu konferansta Hatipoğlu, kendisini dinlemek için gelenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Nihat Hoca'nın ilgi gören konferansı can kulağı ile dinlendi. Konferansın ardından Başkan Ahmet Zenbilci, Hatipoğluna bir çini vazo hediye etti.

İSLAMA DAİR SOHBETLER
Asım Savaş Spor Salonunda gerçekleşen konferans Dünya Kuran Okuma birincisi Ali Güven hocanın Kuranı Kerim Okuması ve Başkan Ahmet Zenbilci'nin konuşması ile başladı. Başkan Zenbilci, Sarıçam'da belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra halkın sosyal ve kültürel ihtilaçlarının karşılanması için de çalıştıklarını belirterek, "Bugün Peygamberimize dair, İslama dair söylenecek sözleri bizlere anlatması için Nihat Hatipoğlu hocamızı davet ettik" dedi. Nihat Hatipoğlu ise hicri yıl başına dikkat çekerek muharrem ayına girileceğini söyledi. Muharrem ayı başında Hz. Ömer'in şehit edildiğine, Hz. Muhammed'in (SAV) Mekkeden Medine'ye hicret ettiğini söyledi. Hatipoğlu, Muharrem ayanın tarihteki İslam dini açısından önemini anlattıktan sonra Peygamber Hz. Muhammed'in ailevi, sosyal ve beşeri hayatından örnekler sundu. Prof. Dr. Hatipoğlu, dünya hayatının gelip geçici olduğunu bu nedenle bu toplantıya katılanların evlerine döndükten sonra ibadetlerine dikkat etmeleri gerektiğinin farkına varmalarını söyledi. Bir kez daha kendi ibadet hayatlarını gözden geçirmelerini isteyen Hatipoğlu, Allah'ın huzuruna eli boş gitmemek için namaz kılmayanların bu akşam namaza başlamalarını önerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Hatipoğlu büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN