Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Susuz köylerde çalışmalar devam ediyor

Yıllardan bu yana merkez ve köylerinde su problemi olan yerleşim birimleri Şanlıurfa İl Özel İdaresi'nin sondaj çalışmaları ile suya kavuşuyor.

Giriş Tarihi: 4.11.2013 17:29
Valisi Celalettin Güvenç'in talimatları ile özel idare tarafından gerçekleştirilen başarılı çalışmalar neticesinde bir bir suya kavuşan köylere hizmet devam ediyor. Kanalizasyon, kilit parke ve sosyal donatılar ile köy altyapıları güçlendiriliyor.

Siverek ve Viranşehir ilçelerinde 60 yıldır tüm aramalara rağmen içme ve kullanma suyu bulunamamış ve özel idare ekiplerince derin sondaj denilen sistemle yapılan teknik çalışmalar neticesinde yeterli su kaynağı bulmuş, yaklaşık o bölgede bulunan 30'a yakın köy ve mezra içme suyuna kavuşmuştur.

2012 yılında 190 adet sondaj kuyusu açılmış, teçhizatlarıyla birlikte hizmete alınmış yine 2013 yılı Ekim ayı itibari ile 199 adet sondaj kuyusu açılarak teçhizatlarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Bu çalışmaların halen devam etmekte olup mevsim şartlarının elverdiği ölçülerde çalışmalarına devam edecektir.

Vali Celalettin Güvenç'in talimatlarıyla çalışmalar devam ediyor. Su ve yol konusundaki hassasiyetlerini ve bu konuda vatandaşların mağdur edilmemeleri için gereken her şeyin yapılması için İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve kurum çalışanları mesai tanımadan çalışmalarını sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Susuz köylerde çalışmalar devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN