ABD'li profesör Powell'e vefa

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Uyuşturucu ve madde bağımlısı çocuklar üzerine yaptığı çalışmalar ile takdir toplayan ve önceki gün bir kaza sonucu hayatını kaybeden ABD'li bilim adamı Dr. David J. Powell için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi anma töreni düzenledi. Powell'in öncülüğünde kurulan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Oya Bahadır Yüksel Gençlik Rehabilitasyon Merkezi'nde Dr. David Powell'ın adının verildiği konferans salonunda düzenlenen törene Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, emekli Vali Erhan Tanju, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, gençlik merkezi personel ile burada tedavi gören bağımlı gençler katıldı.

ÇOCUKLAR YARARINA
Bir dakikalık saygı duruşu ve Dr. Powell'in hayatının anlatıldığı bir sunum sonrasında Powell için düşüncelerini dile getiren Başkan Güzelbey, Powell ile 2006 yılında tanıştığını söyledi. Powell ile tanıştıktan sonra kendisine gelen teklif doğrultusunda Gaziantep'te sokak çocuklarının rehabilitasyonu için bir merkez kurma fikrini sıcak karşıladığını ve Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi'ni kurduklarını aktaran Güzelbey, o günden bu yana 600 kadar çocuğun tedavi edildiğini bildirdi.

KIZLAR DA ALINDI

Merkezin ilk açıldığında sadece erkek çocukları aldığını, ancak son dönemlerde kız çocuklarını da alarak tedaviye başladıklarını belirten Güzelbey, 2008'den bugüne kadar 741 kişiden 574'nün problemli madde kullandığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li profesör Powell'e vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN