Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finalliler İngilizceyi yaşayarak öğreniyor

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Adana Final Okulları'nda bu yıl ilkokul 1'inci sınıftan başlamak üzere uygulanmaya başlanan Final International American School System (FIASS) ile öğrenciler İngilizceyi yaşayarak öğreniyor. Türk eğitim sistemiyle birlikte Amerikan eğitim sisteminin de uygulandığı programa düzenli olarak devam eden öğrenciler liseden mezun olduklarında hem Adana Final Okulları diplomasını hem de tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası Amerikan diplomasını almaya hak kazanacak.

OLUMLU TEPKİLER ALIYOR

Sistemin pek çok avantajı olduğunun, sistem sayesinde öğrencilerin hem bilimsel hem de sosyal alanda kendilerini geliştireceklerinin altını çizen Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Final Okulları'nda uygulanan FIASS'in öğrenci ve velilerden de olumlu tepkiler aldığını söyledi.

EĞLENCELİ EĞİTİM

FIASS ile Amerikan okullarından mezun, birçok alanda sertifikalı, ileri düzeyde öğretmenlik tecrübesi olan Amerikalı sınıf öğretmenleri Leslie Schoemake, Robin Jaglinsky ve Maureen Anne Morissey'den dil eğitiminin yanı sıra branş derslerinde bilimsel eğitim de alan öğrenciler için yabancı dil sorun olmaktan çıkıyor. Akıllı tahta desteği ile işlenen derslerde öğrenci katılımının yoğun olduğu gözleniyor. Amerikalı öğretmenler ile çabucak kaynaşan minik öğrenciler, yeni bilgiler öğrenirken aynı zamanda da eğlenceli vakit geçiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finalliler İngilizceyi yaşayarak öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN