Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşlik için ilk adım atıldı, görüşmeler yapıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Durban ile Mersin arasında kardeş şehir anlaşmasının yapılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi He Vika M. Khumalo, Kwa- Zulu-Natal Eyaleti Hükümet Direktörü Nve Ngıdı ve beraberindeki heyet, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'la bir araya geldi. Başkan Macit Özcan, Durban ile Mersin arasında kardeş şehir anlaşması için ilk attıklarını söyledi.

ÇALIŞMALAR HIZLANACAK
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, "Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş şehir ilişkilerine çok önem veriyoruz. Onun için Güney Afrika ile Mersin arasında bir kardeş şehir anlaşması teklifimi hemen iletmek istiyorum. Durban ile Mersin arasında kardeş şehir ilişkilerini yapmak için çalışmalarımıza hemen başlayıp, konuyu belediye meclisine taşıyacağız. 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerden sonra da çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.

ANLAŞMA YAPILACAK

Konuşmasında Durban ile Mersin arasında kardeş şehir anlaşması için ilk adımın atılmasından çok mutlu olduklarını ifade eden KwaZulu-Natal Eyaleti Hükümet Direktörü Nve Ngıdı ise, "Biz önümüzdeki birkaç gün içerisinde tekrar çeşitli görüşmeler yapacağız. Biz buradaki çeşitli alternatifleri ve fırsatları kendi şehrimiz ile karşılaştırarak, bu projeyle ilgili karşılıklı araştırma yapacağız. Bizim daha önce yapmış olduğumuz araştırmaya istinaden Mersin'de ileriye dönük karşılıklı işbirliği çalışmaları yapabileceğimiz konusunda hem fikiriz. Biz burada olmaktan çok mutluyuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşlik için ilk adım atıldı, görüşmeler yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN