Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis 'Aile Kapısı' açtı

Gaziantep Üniversitesi ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği "Aile Kapısı" projesiyle, polisler yol gösterecek

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Gaziantep Üniversitesi'nin katkılarıyla hazırlanan "Aile Kapısı" isimli proje başladı. Proje ile 2013-2014 akademik yılında Gaziantep Üniversitesi'nde eğitim görmek için kente gelen öğrencilerin, istismar edilmelerini önlemek, zararlı oluşumların öğrenciler üzerindeki propagandalarını etkisiz kılmak, ilimizde de meydana gelmesi muhtemel toplumsal olaylar ile eylemlerin önüne geçmek, gençlerin devlete ve güvenlik kuvvetlerine olası önyargılarını kırmak, sıkıntılarını paylaşmak hedefleniyor. Polisevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Emniyet Müdürü Ömer Aydın gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleriyle her kesime kısa zamanda ulaşabildiğini, bu kapsamda geçen sene 200 öğrenciye SBS kursu verildiğini, bu 200 öğrenciden birçoğunun fen, Anadolu, sağlık meslek liselerine yerleştiğini söyledi. Aydın, "Bundan 10-5 yılönce bizim hayal edemediğimiz veya yapmaktan çekindiğimiz birçok projenin bugün rahatlıkla gerçekleşiyor" diye konuştu.

GAZİANTEP GEZDİRİLDİ
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun da polisin toplum için önemli bir güç olduğunu bu nedenle polise güven duymak gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Yavuz Coşkun, öğrencilere özgürlüklerini sonuna kadar kullanmaları gerektiğini, ama bu özgürlüğün bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde bittiğinin unutulmaması gerektiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis 'Aile Kapısı' açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN