Sağdan soldan Bluestarabim

Giriş Tarihi: 12.11.2013

Blues Festival 24, 6'ncı molayı Adana'da verdi. Festivalde sahne alan Joe Louis Walker ve grubu, Erkin Koray'ın 'Estarabim' şarkısını seslendirdi

Türkiye'nin dört bir yanına blues müziğini taşıyan Blues Festival 24, Adana durağında her yıl olduğu gibi bu yıl da kulaklardaki pası sildi. Hiltonsa Oteli'nde düzenlenen festival organizasyonunda Jimmy Burns Band ve Katherine Davis ile Joe Louis Walker sahneye çıktı. Louis Walker ve grubu, Erkin Koray'ın unutulmaz şarkısı 'Estarabim'i söyleyince Adanalı izleyicilerden büyük alkış aldı.

KATHERINE DAVIS FIRTINASI

Festivalin Adana programı, Jimmy Burns Band ve Katherine Davis konseriyle başladı. Çağdaş blues müziğinde kendine has bir tarz ortaya koymuş olan Jimmy Burns gitar performansı ve şarkılarıyla Adanalılara unutulmaz anlar yaşattı. Chicago blues, gospel ve boogie jazz tarzlarının önde gelen vokalisti Katherine Davis de muhteşem sesi ve performasıyla büyüledi.

BLUES DEVİNDEN SÜRPRİZ
Organizasyonun Adana durağında, günümüzün en ünlü blues sanatçılarından olan, şimdiye kadar dört büyük ödül alan Joe Louis Walker'in konseri, gecenin zirve yaptığı saatleri oluşturdu. 2010 Yılının Albümü de dahil dört büyük blues ödülünün sahibi olan Walker ile beş kişilik grubu, Adanalılar için Erkin Koray'ın efsane şarkısı 'Estarabim'i Türkçe olarak seslendirerek sürpriz yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağdan soldan Bluestarabim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN