Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaş katiline 29 yıl 2 ay hapis

Giriş Tarihi: 13.11.2013

Adana'da bir marketin kasap reyonunda birlikte çalıştığı arkadaşını öldüren D. Mehmet Binici, "Cinayet, hırsızlık ve ruhsatsız silah" suçundan 29 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı

Bir marketin kasap reyonunda birlikte çalıştığı arkadaşı Ersan Çelik'i (29) borç yüzünden öldürdüğü öne sürülen D. Mehmet Binici (26) "Kasten insan öldürmek, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımak" suçlarından 29 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. "Ersan silah çekmişti, boş kağıt imzalatacaktı" diyen Binici, pişman olduğunu söyledi. Çelik'in yakınları, sanığın Ersan Çelik'e olan borcunu ödeyemediği için cinayeti işlediği iddia etti.

"PİŞMANIM"
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan D. Mehmet Binici ilk ifadesini tekrarlayarak arkadaşını planlayarak öldürdüğü iddialarının doğru olmadığını öne sürdü. Şüpheli, "Benim için kredi çekmedi. Kendi borcu olduğu için çektiğini söylemişti. Sorunları olduğunu söyleyip, konuşmak istedi. Verdiği parayla araba kiralayıp olay yerine gittik. Arabanın kontak anahtarını alıp, silah çekti" dedi.

SANIĞI YALANLADI

Binici, "Ersan, adımın yazdığı boş kağıdı çıkartıp, imzalamamı istedi. Kabul etmeyince sinirlenip küfür etti. Havaya ve yere ateş etti. Telefonuna gelen mesajla ilgilenirken, silahı alıp mermiler bitene kadar ateş ettim. Parasını ya da başka eşyasını almadım" dedi. Gamze Çelik, eşinin sanık için kredi çektiğini, bu konuyu konuşmak için buluşmaya gittiğinde de öldürüldüğünü söyleyerek sanığı yalanladı.

İYİ HAL İNDİRİMİ
Mahkeme, cinayet suçundan müebbet hapis verdiği şüphelinin cezasını iyi hal uygulayıp, 25 yıla düşürdü. Ölenin cep telefonunu aldığı ileri sürülen D. Mehmet Binici'ye yağmadan değil, hırsızlıktan 3 yıl 4 ay, ruhsatsız silah taşımaktan ise 10 ay hapis cezası verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaş katiline 29 yıl 2 ay hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN