Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Destek istiyorum

Giriş Tarihi: 14.11.2013

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, "Bu takımın da, bu , kentin de yeri Süper Lig. Oraya çıkmak için destek istiyorum" dedi

Mersin İdmanyurdu'na 6 yılda iki şampiyonluk yaşatan Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, SABAH Güney'e içini döktü. Mersin'in çok zor bir şehir olduğunun altını çizen Ali Kahramanlı, "Destek göremiyoruz. Tek başımıza bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ateşten gömlek giymişiz. Başarı olunca alkış alıyor, en küçük başarısızlıkta hemen küfrü yiyoruz. Benim yerimde başkası olsa şimdiye bırakıp kaçardı, ama ben bir yere gitmedim. Mersin için canla başla mücadele ediyorum" dedi.

"Süper Lig'de olalım"
SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'nu ziyaret ederek sıkıntılarını anlatan MİY Başkanı Ali Kahramanlı, "Bu kentin ve takımın kesinlikle Süper Lig'e çıkması gerek" diyerek, "Mersin'in Mersin İdmanlyurdu'na kesinlikle ihtiyacı var. Bu takım kenti birleştirdi. Kürdü, Türkü, Arabı Çerkezi, Lazı, Sunisi, Alevisi yan yana oturup, omuz omuza verdi 20 bin kişilik statta buluştu. Hep bir ağızdan Mersin için tezahürat yaptı, Mersin'i alkışladı" diye konuştu.

Gerçek bir kulüp olduk
Görevde olduğu süre içinde kulübe çok büyük katkılar sağladığını söyleyen Başkan Kahramanlı, "Biz göreve gelmeden önce Mersin İdmanyurdu'nun hiçbir şeyi yoktu. Altı yıllık dönemde kulübe çok büyük kakılar sağladım. Ancak bunu yaparken tek başına bırakıldım. Hiç kimseden tek kuruşluk destek görmedim. Benim devletle ilişkim yok, siyasette ise hiç gözüm yok. Mersin İdmanyurdu için servetimi ortaya koydum. Yaptığım tüm fedakarlıklar için asla da pişman olmadım" dedi.

Para sıkıntısı çekiyoruz
Türkiye'de para sıkıntısı çekmeyen tek bir kulübün olmadığını vurgulayan Ali Kahramanlı özetle şunları söyledi: Bu sezon takıma 5 milyon TL'nin üzerinde ödeme yaptık. Dün itibariyle 1 milyon 500 bin TL peşinatlar ödendi. PTT 1. Ligi'nde Türkiye'de en yüksek primi veren bir kulübüz. İçerde, dışarıda 6 bin TL veriyorum. Ben elimden geleni yapıyorum. Keşke birazcık sorumluluk duyanlar bize bu yolda destek verse, verdiğimiz mücadelede yalnız kalmasak."

Hakemler bizi sevmiyor
Üst üste alınan olumsuz sonuçlarda hakem hatalarının çok büyük etken olduğuna işaret Başkan Ali Kahramanlı, "Çok iyi bir kadromuz var. Hatta bu ligin çok üstünde diyebilirim. Teknik kadromuz iyi. İlerleyen haftalarda hak ettiğimiz yere geleceğimizi düşünüyorum. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Yeter ki takıma destek olunsun. Mersin birleşsin, takıma sahip çıksın. Biz bunu istiyoruz, bunu sağlamanın peşindeyiz. Hep birlikte ait olduğumuz Süper Lig'e yeniden çıkalım" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Destek istiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN