Önce boya, fön ardından fuhuş

Giriş Tarihi: 14.11.2013

Adana'da kuaföre giden genç kızları fuhuş batağına düşürerek gelir elde eden 3'ü kadın 7 kişi yakalandı. Çete mensuplarından 4'ü tutuklandı

Adana polisi, benzerine Türk sinemasında rastlanan bir fuhuş operasyonuna imza attı. Kuaförlük yapan Selma A.'nın, mahallenin genç ve güzel ancak maddi durumu iyi olmayan kızlarını süslü sözlerle kandırarak fuhuş batağına sürüklediği, fuhuş çetesinin lideri "Top Hasan" lakaplı Hasan S. ile T.G., S.A., H.S., H.E. ve T.C. isimli çete mensuplarının da fuhuş trafiğini yönettiği ortaya çıktı. 100 polisin katıldığı operasyonla çökertilen çete üyelerinden Selma A., Hasan S. ile T.C. ve S.B. tutuklandı.

SÜSLÜ SÖZLER VE VAATLER

Olay yardıma muhtaç ailelerin kızlarının fuhuş batağına sürüklendiğine yönelik ihbarlarla ortaya çıktı. Polisin aylar önce başlattığı teknik ve fiziki takip sonucu, kuaförlük yapan Selma A.'nın, işyerine gelen genç kızları, "Siz güzelliğinizin farkında değilsiniz, bu güzellik bende olsa paraya para demem, Ah sizin gibi güzel olsam bir elim yağda, bir elim balda yaşarım" diyerek kandırdığını tespit etti. Fuhuş çetesi lideri "Top Hasan" lakaplı Hasan S. ile diğer çete üyeleri ile genç kızlara müşteri buldu.

POLİS AİLELERİ UYARDI
Polis elde ettiği bilgilerin ışığında operasyon için düğmeye bastı. Daha önce de 2-3 kez fuhuş konusunda hakkında işlem yapılan Selma A. ile çete lideri Hasan S. ve diğer çete mensupları T.G., S.A., H.S., H.E. ve T.C. gözaltına alındı. Yapılan sorgulamadan sonra adliyeye sevk edilen çete mensuplarından Selma A., Hasan S., ve çete üyesi S.B. ile T.C. tutuklandı. Adana polisi genç kızların bu tür oyunlara kanmamaları konusunda aileleri uyardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce boya, fön ardından fuhuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN