Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük dönüşüm Belediye Evleri'nde

Giriş Tarihi: 15.11.2013

Riskli alan ilan edilen Çukurova ilçesine bağlı Belediye Evleri Mahallesi'nde, kentsel dönüşüm için çalışmalara başlandı

Adana'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca riskli alan ilan edilen Çukurova ilçesine bağlı Belediye Evleri Mahallesi'nde kentsel dönüşüm için ön çalışmalar başladı. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, çarpık yapılar nedeniyle çağ dışı kalan mahallenin, projenin ardından Türkiye'nin en güzel mahallelerinden biri olacağını söyledi.

EN BÜYÜK UYGULAMA

Bina sayısı ve nüfus yoğunluğu nedeniyle Türkiye'de tek seferde gerçekleştirilecek olan en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarından birine ev sahipliği yapacak olan mahallede, 100 hektar alanda çarpık sosyal konutların yıkılarak, modern tesisler ve yaşam alanları inşa edilecek. Bakanlığın 2.5 milyon lira destek sağladığı projede, alanında uzman 200 kişi vatandaşlar ile bir araya gelerek mutabakat sağlayacak. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan da projenin ilk ilkesinin 'eşitlik' olduğunu söyledi. Arıkan, projede yer alacak uzmanların vatandaşlarla görüşerek, konutları her yönden inceleyeceğini kaydetti. Böylelikle vatandaşlara en uygun sosyal konutların oluşturulacağına dikkat çeken Arıkan, projenin uzun soluklu olduğunu, her adımda vatandaşlardan onay alınacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük dönüşüm Belediye Evleri'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN