Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdenizli ihracatçılar Erbil'de pazar arayacak

Akdeniz Su ve Hayvansal Mamülleri İhracatçılar Birliği, Irak'ın Erbil kentinde düzenlenecek Agro-Food Gıda Fuarı'na 50'den fazla işadamıyla çıkarma yapıyor

Giriş Tarihi: 16.11.2013
Irak'ın Erbil kentinde 18-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Agro-Food Gıda Fuarı, Akdeniz Su ve Hayvansal Mamülleri İhracatçılar Birliği'nden işadamlarını da ağırlayacak. Birlik, Adana, Mersin, Kayseri ve Hatay'dan 50'den fazla ihracatçı işadamıyla Erbil'de 300'ü aşkın firmanın katılımıyla gerçekleşen fuarı ziyaret edip ihracat için yeni pazarlar bulacak.

MÜSTEŞAR YARDIMCISI

Akdeniz Su ve Hayvansal Mamülleri İhracatçılar Birliği Başkanı Alican Yamanyılmaz, Erbil'de 18-20 Kasım tarihleri arasında bulunacaklarını, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit'in de kendilerine katılacağını söyledi. Yamanyılmaz, heyetlerinde yer alan işadamları arasında su ve hayvansal ürünlerin her alanından ihracatçıların bulunduğunu kaydetti. Yamanyılmaz, "Türkiye'nin Almanya'dan sonra ihracatta en büyük ikinci pazarı olan Irak'taki bu fuar sektör için çok önemli" şeklinde konuştu.

UÇUŞLAR SAYESİNDE
Birlik olarak götürdükleri heyetteki işadamlarının, fuar boyunca dünyanın değişik yerlerinden alıcılarla iş bağlantısı yapabileceğini belirten Yamanyılmaz, fuara düzenledikleri gezinin, doğrudan uçak seferlerinin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu vurguladı. Yamanyılmaz, "Adana'dan haftada 4 kez Erbil'e doğrudan uçuş var. Biz de fuara bu uçuşlar sayesinde doğrudan gidebiliyoruz. Aynı şekilde oradan da Adana'ya gelebiliyorlar. Uçuşların bölgemiz ekonomisine katkısı büyük" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdenizli ihracatçılar Erbil'de pazar arayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN