Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2016 hayali

Görme engelli milli atlet Fatih Karaca, "Milli takıma seçilerek Brezilya'da düzenlenecek Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve 2016'da paralimpik oyunlarına katılmayı hedefliyorum" dedi

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Yüzde 85 görme engelli milli atlet 23 yaşındaki Fatih Karaca, 10 yıldır yaptığı uzun atlama ve 100 metre koşusunda uluslararası ve ulusal organizasyonlarda çok sayıda madalya kazandı. ABD'de düzenlenen dünya şampiyonasında gençler 100 metrede dünya ikinciliği de bulunan Karaca, 2016'da Brezilya'da gerçekleştirilecek Dünya Gençler Paralimpik Oyunları'na hazırlanıyor.

5 BİRİNCİLİĞİ VAR
Doğuştan görme engelli olan ve spora yatkınlığı, ilkokuldaki beden eğitimi öğretmeni tarafından keşfedilen Karaca, öğretmeninin yönlendirmesiyle ilgilenmeye başladığı atletizmde koşu ve uzun atlama branşlarında kendini geliştirdi. Üst üste aldığı derecelerle 14 yaşında milli sporcu olmayı başardığını belirten Karaca, Türkiye'de şampiyonlarda 5 birincilik kazandı.

HEDEFİ ÇOK BÜYÜK
2016'da Brezilya'da gerçekleştirilecek Dünya Gençler Paralimpik Oyunları'na Osmaniye 7 Ocak Stadı'nda hazırlanan Karaca, 2005'te kazandığı dünya dördüncülüğünün ardından spora ara verdiğini ancak tekrar Türkiye ve Osmaniye adına yarışlara katılacağını söyledi. Karaca, "İlk olarak milli takıma yeniden seçilerek Brezilya'da bu yaz düzenlenecek Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve 2016'da gerçekleştirilecek paralimpik oyunlarına katılmayı hedefliyorum" dedi.

GURUR DUYUYORUZ
Antrenör Yusuf Karaburç ise Karaca'nın yıllardır atletizmin içinde olduğunu ve Türkiye'ye çok sayıda madalya kazandırdığını ifade etti. Karaca'nın milli takım seçmelerinin ardından ulusal ve ulaslararası organizasyonlara katılacağını anlatan Karaburç, "Fatih'in büyük hedefleri var. Bu hedeflerin yanında olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016 hayali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN