Acılı babadan örnek davranış

Gaziantep'de oğlunu kaybeden baba, organ bağışı için dini yayınları okudu, hadisleri inceledi ve bağış yapmaya karar verdi

Giriş Tarihi: 20.11.2013
Gaziantep'te düşüp başını çarpan ve beyin ölümü gerçekleşen Harun Özdemir'in (34) babası Fevzi Özdemir (69), organ bağışı talebi üzerine tereddütte kalınca araştırma yaptı. Güvendiği kişilere danışan, dini yayınları okuyan, hadisleri inceleyen baba Fevzi Özdemir, Hz. Muhammed'in bir sözünden etkilenip oğlunun organlarını bağışladı.

ÇALIŞIRKEN DÜŞTÜ
Fayans ustası Harun Özdemir, yaklaşık bir hafta önce, çalışırken dengesini kaybedip yere düştü. Başından ağır yaralanan Özdemir, Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan 1 çocuk babası Özdemir'in, bütün müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine doktorlar, baba Fevzi Özdemir'le görüşüp, oğlunun organlarını bağışlayabileceğini söyledi. Organ bağışı için karar veremeyen acılı baba, doktorlardan biraz süre isteyip yakın çevresinden dini bilgilerine güvendiği kişilerle görüştü.

ORGANLAR GÖNDERİLDİ

Bununla yetinmeyen baba dini yayınları okuyup konuyla ilgili bilgi edindi. Hadisleri de inceleyen Fevzi Özdemir, Hz. Muhammed'in "Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bir insanı yaşatmak da bütün insanlığı yaşatmak gibidir" hadisinden etkilenerek oğlunun organlarını bağışlamaya karar verdi. Babanın onayıyla harekete geçen doktorlar, Harun Özdemir'in akciğer, karaciğer ve böbreklerini aldı. Organlar, Gaziantep, İstanbul ve Adana'da organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere hastanelere gönderildi.

'Allah rızası' için verdim
Bağışla örnek bir davranış sergileyen gözü yaşlı baba Fevzi Özdemir, bir süre önce bir çocuğun organ bağışı ile hayatının kurtulduğunu anlatan bir haber izleyip çok etkilendiğini, oğlunu kaybedince yaptığı araştırmaların da etkisiyle bağışa karar verdiğini söyledi. Özdemir, "Huzur-u mahşerde Rabbim bana sorarsa 'Bunu neden yaptın?' diye. Ben de 'Rabbim, ben senin rızan için yaptım, Habibinin hadisine dayanarak yaptım' diye cevap vereceğim inşallah" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acılı babadan örnek davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN