Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilici: Adana'ya yatırıma devam edeceğiz

Bilici Holding'in patronu Mehmet Ali Bilici, grup olarak Adana'yı terk etmeyeceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 23.11.2013
Adana ekonomisinin önemli kurumlarından Bilici Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici, grup olarak asla kenti terk etmeyeceklerini, grup olarak bütün yatırımlarını Adana'da yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Bilici, Adana'ya yatırım yapmaktan ve istihdam alanları oluşturmaktan mutlu olduklarını vurguladı.

RÜZGAR ENERJİSİ

Bilici Grup'un 1989'dan sonra Ceyhan merkezini Adana'ya taşıdıklarını kaydeden Bilici şöyle devam etti: "Önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceğimiz rüzgar enerjisi yatırımı için fizibilite yapıyoruz. 2014'te bu yatırımlarla ilgili düğmeye basılacak. Adana'da birikim var. Ancak Adana'da hantal yapılı firmalar piyasa şartlarıyla mücadele edemediler. Uzak Doğu'da işçilik, enerji ve hammadde maliyetlileri düşük. Aynı koşullarda üretim yapamıyoruz."

TEKRAR DENEYECEK
Yaklaşan yerel seçimlerde bir kez daha AK Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şansını denemek isteyen Mehmet Ali Bilici Adana için taşın altına elini soktuğunu ve çok kapsamlı projelerinin olduğunu belirtti. Bilici "Adana hak ettiği noktada değil. Türkiye'nin gelecekteki en önemli kentlerinden biri olacaktır, bunu da inşallah gerçekleştireceğiz. Biz taşın altına elimizi sokacağız, çocuklarımız batıda okuyorlar ve geri gelmek istemiyorlar. Çocuklarımıza batıdaki ortamı hazırlamalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilici: Adana'ya yatırıma devam edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN