'KTM yararlı girişim'

Giriş Tarihi: 24.11.2013

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Filistinli ve İsrailli işadamları arasındaki ticari anlaşmazlıkları için kurulan Kudüs Tahkim Merkezi'nin bütçeden sorumlu üyeliğine seçildi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, uluslararası alanda önemli bir görev üstlendi. Konukoğlu, İsrailli ve Filistinli işadamları arasında ticari anlaşmazlıkları çözmek için kurulan, Kudüs Tahkim Merkezi'nin Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Bütçeden Sorumlu Komite Üyeliğine seçildi.

KUDÜS'TE YAPILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun başkanı olduğu Kudüs Tahkim Merkezi'nin resmi açılış töreni ve ilk Yönetim Kurulu Toplantısı Doğu Kudüs'te yapıldı. Hisarcıklıoğlu'nun teklifi üzerine, toplantıda, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bütçeden Sorumlu Komite Üyeliğine seçildi.

MUTABAKAT ZAPTI

Kudüs Tahkim Merkezi açılış etkinliğine katılan Ortadoğu Dörtlüsü Özel Temsilcisi ve İngiltere eski Başbakanı Tony Blair de Türkiye'nin bu kuruluşa liderlik etmekle büyük bir rol üstlendiğini belirterek, uluslararası toplum adına Kudüs Tahkim Merkezi'ni tebrik etti. İsrail ve Filistin'in, Ortadoğu'nun iki önemli ülkesi olduğuna işaret eden GSO Başkanı Adil Konukoğlu, iki ülke işadamları arasında milyarlarca dolarlık iş yapıldığını ve bu çerçevede zaman zaman ticari sorunlar ortaya çıkabildiğini, kurulan Kudüs Tahkim Merkezi'nin bu ticari sorunların kısa sürede çözülmesinde önemli rol oylanacağını belirtti.

KÖPRÜ OLACAKTIR
Bölgede, iş yapma ortamının iyileşmesinin bölge barışına katkı sağlayacağına vurgu yapan Adil Konukoğlu, "Bölgede kalıcı bir barışın sadece politik değil, ekonomik bir temele de dayandırılması gerektiğine inanıyoruz. Kudüs Tahkim Merkezi çok yararlı bir girişim. Merkez çalışmalarıyla, ticari ve ekonomik işbirliklerinin gelişmesine ve barış sürecine köprü olacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'KTM yararlı girişim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN