Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ Kurucu Rektörü'ne Bakü'den fahri doktora

KKTC Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kurucu Rektörü Prof. Dr. Suat İ. Günsel'e fahri doktora unvanı verildi

Giriş Tarihi: 25.11.2013
KKTC Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kurucu Rektörü Prof. Dr. Suat Günsel'e, Azerbaycan Bakü Üniversitesi'nde fahri doktora unvanı verildi. Bakü Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazim Hüseyinli'nin özel davetlisi olarak Azerbaycan'da bulunan YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel temasları çerçevesinde ilk olarak yeni Azerbaycan'ın Kurucusu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in anıtı, 1990 yılında Sovyet mudahillesi ve Karabağ Savaşında şehit olanların anısına inşa edilmiş Şehitler Anıtı'nı ve 1920 yılında Azerbaycan halkına yardım için Türkiye'den giden Nuri Paşa komutanlığında Kafkas-İslam ordusunda şehit olmuş Türk askerlerinin anısına yapılmış anıt mezarları ziyaret etti ve çiçek koydu.

GÜNSEL BRİFİNG VERDİ

Daha sonra YDÜ Kurucu Rektör'ü Dr. Suat İ. Günsel, Bakü Avrasya Üniversitesi'nde Dünya Üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC hakkında bir brifing verdi. Ardından Dr. Suat İ. Günsel'e fahri doktora unvanı verilmesi ve Bakü Avrasya Üniversitesi ile YDÜ arasında eğitim ve akademik alanlarında işbirliği protokollerinin gerçekleşeceği senato toplantısına geçildi. Bakü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazim Hüseyinli senato toplantısındaki açılış konuşmasında Prof. Dr. Suat İ. Günsel'e olan sevgisini dile getirerek övgüler yağdırdı.

GÜÇLÜ KARDEŞLERİMİZ VAR

Daha sonra söz alan Prof. Dr. Suat İ. Günsel, YDÜ hakkında daha geniş bilgiler vererek KKTC'nin her zaman Türkiye ve Azerbaycan gibi güçlü kardeşlerinin olmasının önemini vurguladı. Senatoda KKTC Azerbaycan temsilcisi Selahettin Topukçu, YDÜ Rektör Yardımcısı Fahreddin Sadıkoğlu, Avrasya Rektör Yardımcısı Nazim Ceferli, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Seriyye Gündoğdu, "Yeni Azerbaycan" gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hikmet Memmedov ve diğer katılımcılar da konuşmalarını gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ Kurucu Rektörü'ne Bakü'den fahri doktora
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN