Kahramanmaraş'a 300 milyon liralık yatırım

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan projeler Kahramanmaraş ekonomisine ciddi katkılar yapacak

Giriş Tarihi: 26.11.2013
Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Kahramanmaraş'ta 300 milyon lira tutarındaki 19 tesisin temeli Batıpark Spor Salonu'nda düzenlenen törenle atıldı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, iktidarları sürecince destan yazdıklarını belirtti. Eroğlu, "IMF'ye 70,5 milyar dolar borcumuz olduğunu unuttunuz, ödendi çünkü. Hatta IMF şu anda 5 milyar dolar borç istedi, ilgili protokol de parası da hazır" dedi.

"ÇABUK UNUTUYORUZ"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarının önemli yatırımları hayata geçirdiğini dile getiren Eroğlu, "Bakın, insan hafızası çok çabuk unutuyor. Biz çabuk unutuyoruz. Sizler tabi paradan 6 sıfır atıldığını unuttunuz. IMF'ye 70,5 milyar dolar borcumuz olduğunu unuttunuz, ödendi çünkü. Hatta borç istediler, ilgili protokol de parası da hazır. Çünkü Merkez Bankası'nın kasası dolu" diye konuştu. Türkiye'nin 70 sente muhtaç olan ekonomisinin 26'ncı sıradan 16'ncı sıraya çıktığını anlatan Eroğlu, kasada 134 milyar dolar döviz bulunduğunu kaydetti. Büyük hedeflere doğru yelken açtıklarını dile getiren Eroğlu, "Büyük düşünmedikçe büyük hedeflere yelken açmak mümkün değil. Dolayısıyla biz Türkiye olarak çok büyük düşünüyoruz. Cumhuriyet'in 100'üncü yılından önce Türkiye'yi 10 büyük ülke arasına taşımak istiyoruz" ifadesini kullandı.

YENİ BİR TÜRKİYE

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da iktidarları döneminde neler yaptıklarının çok iyi anlatılması gerektiğini söyledi. İktidarları süresince yeni bir Türkiye inşa etmeye çalıştıklarını dile getiren Ünal, "11 yıldan beri 21. yüzyılda Türkiye'nin, büyük bir medeniyetin büyük bir mirasın temsilcisi olarak yeniden ayağa kalkmasının, mücadelesini veriyoruz" dedi. Konuşmaların ardındanyatırımların temeli atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'a 300 milyon liralık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN