Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylü pazarı için kuralar çekildi

Mersin'in merkez Toroslar Belediyesi'nce 5 bin metrekare üzerinde yapılan Toroslar Üretici ve Köylü Pazarı'nın tezgah kuraları çekildi

Giriş Tarihi: 26.11.2013
Mersin'de Toroslar Belediyesi'nce Akbelen Bulvarı üzerinde H.Okan Merzeci Mahallesi'nde bulunan yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda inşa edilen Toroslar Üretici ve Köylü Pazarı'nın tezgah kuraları Encümen Toplantı Salonu'nda çekildi. Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın da katıldığı kura çekimine, köylüler ve üreticiler büyük ilgi gösterdi.

10 KADIN PAZARCI

107 üreticinin konuşlanabileceği, modern ve üstü kapalı bir şekilde dizayn edilen, A ve B olmak üzere iki bloktan oluşan pazar alanında bulunan tezgahlar için çekilen kurada daha önceden Toroslar Belediyesi'ne müracaat eden ve evraklarını tamamlayan 76 üretici kendi elleriyle yerlerini belirledi. Başvuran 76 üreticiden 10 kişinin kadın olması dikkat çekti. Başkan Hamit Tuna, Toroslar Üretici ve Köylü Pazarı'nın, çiftçinin ürettiği organik ürünlerin tüketiciyle doğrudan buluşacağı bir merkez olacağını söyledi. Başkan Tuna, "Toroslar Üretici ve Köylü Pazarı 3 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere yaklaşık 5 bin metrekare alandan oluşmaktadır. Burası tüm Mersin'in alışveriş yapabileceği bir yer olacak" dedi.

Güray GÜRDAL/MERSİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylü pazarı için kuralar çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN