Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anamur turizmde hak ettiği yere kavuşuyor

Anamur'da 6 SODES projesinin tanıtımını yapan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Projenizi getirin, hibenizi alın" diyerek Anamurlulara çağrıda bulundu

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Anamur'a önemli dosyalarla geldi ve yatırım müjdelerini verdi. Mersin Valiliği tarafından oluşturulan 180 bin TL tutarındaki 6 SODES projesinin tanıtımı ve üzerinde yapılan değerlendirmeler kapsamında bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu "Projenizi getirin, hibenizi alın" diyerek Anamurlulara ilçelerini geliştirmek için büyük fırsat sağladıklarını söyledi.

DÜNYAYA TANITILACAK

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda Vali Güzeloğlu, Anamur'un hem tarım hem de turizm kenti olduğunu söyleyerek Anamuryum Antik Kenti'nin tanıtım ve restorasyonunun önümüzdeki yaza bitirileceğini ve yeni bir Anamur Müzesi kurulacağını belirtti. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Tüm dünyaya Anamur'u tanıtacağız" dedi.

ÇEVRE PLANI EKSİK
Mamure Kalesi'nin ışıklandırılması ve Köşekbükü Mağarası'nın restore edilmesinin ihale aşamasına geldiğini kaydeden Güzeloğlu, bu turizm alanlarının bir hafta içinde ihaleye çıkarılacağını belirtti. Mersin'in 1/100 binlik çevre planında kendilerinin de kabul etmediği eksiklikler olduğunu dile getiren Güzeloğlu, "1/100 binlik çevre planına bütün isteklerimizi tek tek ekleyeceğiz. Bu konuda Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan bizi destekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamur turizmde hak ettiği yere kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN