Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakın Doğu'da yeşil kampanya

Üniversiteler için başlatılan 5 milyon fidanlık kampanya, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi'nin kampanyasına da ilham oldu

Giriş Tarihi: 29.11.2013
KKTC Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Başbakan Erdoğan'ın yönlendirmesiyle düzenlenen "5 Milyon Üniversite Öğrencisi İçin 5 Milyon Fidan" kampanyasından feyiz alarak benzeri bir çalışma başlattı. YDÜ, "62 Bin Öğrenciye 62 Bin Fidan" kampanyası düzenledi. Kampanyanın fidan dikme töreni TC Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katılımı ile gerçekleşti.

KALABALIK DAVETLİ grubu

Fidan dikme törenine KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Türkiye'den Su Enstitüsü Genel Başkanı Ahmet Mete Saatçi, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı, Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, YDÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Şenol Bektaş, KKTC Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

İSTEDİĞİNİZ KADAR FİDAN
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yılda 470 milyon adet fidan üreten Türkiye'nin, KKTC'ye ne kadar isterse o kadar fidan vereceğini belirtti. Ayrıca "Sizlerin de gayretleriyle KKTC'yi yemyeşil yapacağız" diyen Eroğlu, "Ağaçlandırma yanında halkın refah seviyesini yükseltmek için KKTC'ye gelir getirici ürünler ekme yönünde çalışma da başlattık" şekline konuştu.

BİLİM İLE YEŞİL BULUŞTU
KKTC Çevre ve Doğal Kaynakları Bakanı Hamit Bakırcı ise dikilecek her fidanın gençler için olduğunu söyledi. YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel de "Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler" sözüne atıfta bulunarak, projenin temel amacı olan bilim ile yeşilin buluşturulması ilkesini, üniversitenin kurulduğu ilk yıldan bugüne kadar benimsediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakın Doğu'da yeşil kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN