Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerköprü Kampı'nda izciler sevgiye uzandı

Giriş Tarihi: 29.11.2013

Adana'da düzenlenen Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin izci öğrencileri, Karaisalı Kampı'nda bir araya geldi

Adana'ya göçle gelen ve topluma uyum sorunu yaşayan dezavantajlı çocuk ve gençlerin sosyal, kültürel ve ekonomik uyum sorunlarının azaltılması amacıyla hayata geçirilen "Sevgiye Uzanan Eller Projesi" kapsamında izcilik etkinliği de düzenlendi. "Haydi Çocuklar Bir Adım Daha" sloganıyla okullarında izcilik eğitimi gören öğrenciler, Karaisalı ilçesindeki Yerköprü'de kampta bir araya geldi.

95 İZCİ KATILDI

Vali Yardımcısı Halis Arslan koordinesinde yürütülen Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin 9'uncu bölüm çalışmaları kapsamanda gerçekleştirilen etkinlikte, 5 okuldan 80 kişi ve Adana Gençlik Spor Doğa ve İzcilik Kulübü destek ekibinden oluşan toplam 95 kişilik izci grubu, izcilik konusundaki hünerlerini başarıyla sergiledi.

DEVAMI GELECEK

Proje hakkında bilgi veren Vali Hüseyin Avni Coş, uzman eğitmenler ve öğretmenler nezdinde gerçekleştirilen bu tür faaliyetlerin belirli periyodlarla süreceğini belirterek, "Bu tür sosyal etkinliklerle, çocuklarımızın ve gençlerimizin bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı hale gelmelerini amaçlıyoruz. Bu proje kapsamında, çocuklarımızı topluma kazandırma, yarışma, rekabet ve başarı duygularını aşılama konusundaki çalışmalarımız kararlılıkla sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerköprü Kampı'nda izciler sevgiye uzandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN