Adil Konukoğlu: Kendi şehrinize yatırım yapın

GSO Başkanı Adil Konukoğlu, Güneydoğu Anadolu'nun en büyük sorununun yatırım yapılmaması olduğuna dikkat çekti

Giriş Tarihi: 30.11.2013
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bölge işadamlarının daha fazla yatırım yapması gerektiğini belirterek, "Yatırım yapılırken her şehrin dinamikleri dikkate alınmalıdır. Bunları geliştirdiğiz takdirde topyekun kalkınmayı sağlarız. İşadamlarımız da mutlaka kendi kentlerine yatırım yapmalıdır" dedi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Güneydoğum Derneği işbirliğiyle düzenlenen 'Doğu- Güneydoğu İçin Doğru Sürdürülebilir Kalkınma Modeli Arayışı' konulu panel, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde yapıldı. GSO Başkanı Konukoğlu, panelde yaptığı konuşmada Gaziantep ekonomisinin son yıllarda önemli bir mesafe kat ettiğine işaret etti.

NEW YORK OLURDU

Kentin başarısını yüzyıllar öncesine bakarak değerlendirmek gerektiğini belirten Adil Konukoğlu, "Dünyanın en eski yerleşim birimlerinden birisi olan Gaziantep'in Kurtuluş Savaşı sırasında işgal edilmesiydi Gaziantep bugün dünyada bir Londra, bir New York, bir Paris ve Tokyo gibi konuşulurdu. Şehir olarak yoktan, tekrar bu noktalara geldik" diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ
Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yatırım yapılırken her şehrin temel dinamiklerinin dikkate alınması, tarım olan yerlerde tarım sanayisi ve maden olan yerlerde maden sanayisinin geliştirilmesi gerektiğini anlatan Adil Konukoğlu, Bugün Türkiye'nin en önemli konularından birisinin barış süreci olduğunu, çözüm sürecine herkesin elbirliğiyle katkı koymak zorunda olduğunu söyledi.

YATIRIMCI GERİ DÖNMELİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin varlıklı insanlarına büyük sorumluluk düştüğüne işaret eden Konukoğlu, İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşamak yerine kendi şehirlerine gidip yatırım yapması ve istihdam sağlaması gerektiğini belirtti. Konukoğlu, "Güneydoğu'nun şu anda en büyük problemi yatırımcı çekememek. Bunu çözmenin yolu, İstanbul'a göçmüş olan Güneydoğulu insanları buraya getirmektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Konukoğlu: Kendi şehrinize yatırım yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN