Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asya belediyeleri Gaziantep'te

Giriş Tarihi: 30.11.2013
Asya kıtasında yer alan ülkelerin belediye başkanları ve yetkilileri, sıkıntılarını ve gelecek vaat eden projelerini Gaziantep'te konuştu. "Asya Belediye Başkanları Formu 3. Yürütme Kurulu Toplantısı"na 9 ülkeden katılım oldu. Açılış konuşmasını yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, dünyanın küçük bir kasabaya döndüğü günümüzde, her dilden, her dinden ve renkten insanların buluştukları ortak paydaların arttığına dikkat çekti.

HERKESE AÇIK

Güzelbey, "Kentte yaşayan insanların yaşam kalitesini yükseltmek, bu kalitenin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla çalışan belediye başkanlarının deneyimlerini paylaşmak temel amacıyla bir araya geldikleri tamamen gönüllü bir oluşum olduğunu vurgulamak istiyorum. Kalıcı üyelik, gönüllü üyelik, katılımcılık ve onur üyelikleri sistemi ile oluşan bu yapıya katkı sağlamak isteyen her kuruluş birliğe katılabilir" dedi.

TAHRAN'DA BAŞLADI

Asya Belediye Başkanları Forumu Başkanı ve Bangkok Valiliği Temsilcisi Dr. Vallop Suwandee ise, Asyalı ülkelerin birlik ve beraberlik içinde sorunlarına çözüm üretmek için bir araya geldiklerini söyledi. Bu birliği ilk kez Tahran'da başlattıklarını, aktaran Suwandee, "Teknoloji değişimine olanak sağlamak ve Asyalı şehirlerin kendi kaynaklarını kullanarak aralarında işbirlikleri kurmak istiyoruz" diye konuştu.

DEKLARASYON YAPILACAK

Asya Belediye Başkanları Forumu Genel Sekreteri Mohammad Khodadadi de katılımcıların fikir ve düşüncelerini bir deklarasyon haline getireceklerini kaydetti. Toplantıda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim ise Gaziantep'in tarihi ve kültürel özeliklerini anlatan İngilizce bir sunum yaptı. Foruma, Çin, Lübnan, Tayland, İran, Bahreyn, Sri Lanka, Hindistan ve Kore'den belediye yetkilileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asya belediyeleri Gaziantep'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN