Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Susan Wilson mutfağa girdi

Geleneksel Şükran Günü nedeniyle Adana Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile Mutfak Akademisi'ne giren ABD Ataşesi Susan Wilson, miniklerle bal kabağı turtası yaptı

Giriş Tarihi: 30.11.2013
ABD Adana Konsolosluğu Basın -Kültür Ataşesi Susan Wilson, Adana Bahçeşehir Koleji'nin minik öğrencileri ile mutafa girip, Şükran Günü'nün geleneksel tatlısı bal kabağı turtasını birlikte yaptı. Oldukça renkli görüntülerin oluştuğu mutfakta, kendileri için Şükran Günü'nün önemine değinen Wilson, tatlı tarifini öğrencilere İngilizce olarak anlattı.

ÇOK GERİLERE GİDİYOR
Bahçeşehir Koleji'nin daveti üzerine okulda çift dilli eğitim gören 5-A sınıfı öğrencileri ile Mutfak Akademi'sinde buluşan Wilson, önce minik aşçılara günün anlam ve önemini anlattı. Wilson, Şükran Günü'nün, dünya çapında bir Amerikan geleneği olarak bilinen ve her sene kasım ayında kutlanan bir bayram olduğunu belirterek, "Kökeni Amerikan tarihinin çok gerilerine uzanır" diye konuştu.

BİRLİKTE YEDİLER

Ardından öğrencileri yanına alan Basın -Kültür Ataşesi Susan Wilson, çocuklarla unu, şekeri karıştırıp lezzet yolculuğuna çıktı. Dakikalar sonra fırından çıkan bal kabağı turtasını afiyetle yiyen Bahçeşehir Koleji öğrencileri yeni bir kültürün daha takipçisi oldu. Wilson'a Mutfak Akademisi şefi Ramazan Biçer de eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Susan Wilson mutfağa girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN