Çevre yolunda son adımlar atılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Okan Merzeci Bulvarı'nın devamı çevre yolu çalışması sürüyor

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Okan Merzeci Bulvarı'nın devamını kapsayan yol çalışmalarının sonuna gelindiğini açıkladı. Yapılan çalışmalar sonunda Serbest Bölge çıkışından, Okan Merzeci Bulvarı Vatan Caddesi arasındaki 3 bin 500 metre yol asfaltlanarak otoban yoluna bağlandı ve kent trafiğinin büyük oranda rahatlaması sağlandı.

RAHAT trafik

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, "Çok kısa bir zamanda açılacak olan bu yeni yol, otobana bağlandı. Yani; Serbest Bölge'den ve Mersin Sebze Hali'nden gelecek olan otobüsler ve kamyonlar, şehir merkezine girmeden direk bu yolu kullanabilecekler. Hepimizin bildiği gibi Mezitli, trafiği yoğun olan bir ilçe. Özellikle bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız bu konuda çok muzdarip. İşte otobana bağlanan Okan Merzeci Bulvarı sayesinde, Mezitli trafiği büyük ölçüde rahatlayacaktır" dedi.

"BEN SÖZÜMÜ TUTTUM"
Bu yolun sözünün bir önceki seçimlerde verildiğini hatırlatan Özcan, kamulaştırma davaları ile bazı bölgelerde tarihi kalıntıların çıkması sebebiyle çalışmalara başlanamadığını kaydetti. Macit Özcan, yaklaşık bir hafta içinde yolun açılışının yapılacağını açıklayarak, "Okan Merzeci Bulvarı ile Üniversite Caddesi arasında çıkan tarihi değerlerden dolayı, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun, bu bölgede yapılan proje değişikliğini geç onaylaması nedeniyle bu yolu açamadık. Halkımız, 'söz verildi ama yapılmadı' diye düşünmesin. Ben sözümü tuttum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre yolunda son adımlar atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN