İş hayatında panik yapmayan kazanır

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğrencilere öneride bulundu

Giriş Tarihi: 1.12.2013
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, iş hayatında panik yapmayan, bilmediğini soran ve öğrenme arzusuyla çaba gösterenin, başarılı olacağını ve her zaman kazançlı çıkacağını söyledi. Konukoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Ekonomi ve Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen "Girişimci Gözü İle" konulu panele katıldı.

"HER ZAMAN ADİL OLUN"
Hayat hikayesini anlatan Konukoğlu, başta aile içerisinde olmak üzere, sevgi ve saygı ortamının korunması, adil olunması ve dünyadaki gelişmelerin iyi değerlendirilmesinin, iş yaşamının altın anahtarı olduğunu bildirdi. Konukoğlu, başarının yol haritasını, "Sevgi, saygı, sabır, çalışmak, itaat etmek, adil olmak, öğrenme azmi, kendini yenileme isteği ve gelişmeleri iyi değerlendirmek" olarak tanımladı.

SANKO 12 SEKTÖRDE VAR
Çok sektörde iş yapmanın riskli olduğunu anlatan Konukoğlu, "Hakimiyeti kaybedebiliyorsunuz. Bu tespit paralelinde başka sektörlere yöneldik, çimento ve ambalaj sektörlerine girdik. Günümüzde ağırlık tekstil ve enerjide olmak üzere, 12 sektörde iş yapıyoruz. Tekstil, enerji, inşaat, ambalaj, iş ve tarım makineleri, 12 sektörde faaliyet gösteren Sanko'nun omurgasını oluşturuyor" diye konuştu.

"SORMAKTAN KAÇINMAYIN"
Konuşmasının ardından öğrencilerin soru yağmuruna tuttuğu Konukoğlu, iş hayatında panik yapanın kaybedeceğini ifade ederek, "Sizler yarının girişimcilerisiniz. İş yaşamında en büyük risk paniktir. Ayrıca, bilmediğinizi sormaktan kaçınmayın. Öğrenme arzusu ile çaba gösterin. Yeri geldiğinde anlamaz, bilmez görüntüsü verin ama öğrenin. Bilişim teknolojilerindeki gelişme sayesinde her telefon bir ofis haline geldi. Yeni süreci uygulayan başarılı olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş hayatında panik yapmayan kazanır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN