Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye-Kazakistan ilişkileri taze kalacak

Hatay'a gelen Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, "Kazakistan-Türkiye ilişkileri her daim taptaze kalacaktır" dedi

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Kazakistan Türkiye Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev Hatay'da düzenlenen Türkiye-Kazakistan Yatırım Konferansı'na katıldı. Konferansta Özova Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan'a törenle Kazakistan Fahri Konsolosluk unvanı verildi. Büyükelçi Canseyit Tüymebayev yaptığı konuşmada "Kazakistan- Türkiye ilişkilerinin her daim taptaze kalacağına eminim" dedi.

İŞ HACMİ 4 MİLYAR
Büyükelçi Canseyit Tüymebayev, Türkiye ile Kazakistan arasındaki ticaret hacminin 2010 yılının ocak-kasım ayında 3 milyar 970 milyon dolar olduğunu belirterek, " Bunun içinde Türkiye'nin Kazakistan'a ihracatı 746 milyon dolar, ithalatı ise 2 milyar 224 milyon dolardır. 2010 yılı sonu itibariyle tahmini dış ticaret hacmimiz 3 milyar 170 milyon dolara ulaştı diye konuştu.

ORTAK TARİH

Konuşmalardan sonra protokol mensupları ve diğer davetlilerle birlikte Kazakistan'ı tanıtan fotoğraf sergisini gezen Büyükelçi Tüymebayev, ülkesiyle ilgili bilgiler aktardı. Fahri konsolos ilan edilen Murat İçcan ise "Türkiye ile Kazakistan ortak tarihe ve kültüre sahip olup birçok alanda ortak iş yapmaktadır. Yeni yatırımlar ile bu ilişkiler güçlendirilmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye-Kazakistan ilişkileri taze kalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN