Hız ve emniyet kemeri denetimi daha da artacak

Giriş Tarihi: 3.12.2013
Adana Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Zülfikar Sökmen, gelecek yıl hız ve emniyet kemeri uygulamalarına ağırlık vereceklerini söyledi. Sökmen, 2013 yılının son dönem Fahri Trafik Müfettişleri Değerlendirme Toplantısı'nda, trafik güvenliğini sağlamak, denetimlerde bulunan personele yardımcı olmak, sürücülere her zaman ve her yerde denetlendikleri duygusunu yerleştirmek ve trafikte kural ihlali yapanlar hakkında trafik suçu tespit tutanağı düzenleme yetkisi verilen fahri trafik müfettişlerinin çalışmalarının son derece önemli olduğunu ifade etti.

ÖLÜMLÜ KAZA ARTIYOR
Yük ve yolcu taşımacılığının ağırlıklı olarak karayolu üzerinden yapıldığını, bu durumun karayolundaki kazaların yoğun olarak yaşanmasına yol açtığını söyleyen Sökmen, "Adana genelinde, meydana gelen trafik kazalarına bakıldığında, 2012'de 9 bin 586 kaza olurken bu rakam 2013 yılının ilk 10 ayında 8 bin 133 olarak gerçekleşti. Ölümlü kazalarda 2012 yılında 39 kazada 50 vatandaşımız can verirken, bu yılın ilk 10 ayında 38 kazada 43 kişi vefat etti" dedi.

EMNİYET KEMERİ
Sökmen, ayrıca 2014 yılında Adana'da Güvenli Trafik Projesi uygulanacağını, bu projenin Türkiye'de 26 ili kapsadığını ve yeni yılda hız ve emniyet kemeri uygulamalarına ağırlık vereceklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hız ve emniyet kemeri denetimi daha da artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN