Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki aday: Bu seçimde rekor oy alacağız

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin ile Şanlıurfa adayı Celalettin Güvenç, rekor için çalışacak

Giriş Tarihi: 4.12.2013
AK Parti Büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklamaya dün de devam etti. Başbakan Erdoğan, Hatay Büyükşehir için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i, Şanlıurfa Büyükşehir için ise görevinden istifa eden Vali Celalettin Güvenç'i açıkladı. Alkışlar arasında kürsüye çıkan Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Vali Celalettin Güvenç, seçim bölgelerinde kazanmak ve partinin oy oranını daha da yükseltmek için çalışacaklarını söyledi.

HİZMET GÖREVİMİZ

Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, "Hizmetin yeri, makamı, mevkisi önemli değil, asıl olan nerede ihtiyaç varsa orada bu güzel ülkeye, aziz millete hizmet etmek görevimiz" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Ergin, 11 yıldır Hatay milletvekili olarak parlamentoda ili ve ülkeyi temsil ettiğini, bu süre içerisinde 6 yıl grup başkanvekilliği, 5 yıla yakın da Adalet Bakanlığı görevini yürüttüğünü hatırlattı.

DUYGULU KONUŞMA
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti grup toplantısında yaptığı duygu yüklü konuşma ile büyük alkış aldı. Görev yaptığı 10 yılın rüzgar hızı ile geçtiğini söyleyen Fakıbaba, "10 yıldan gerçekten çok önemli işler yaptık. Bunların mimarı olan başta Başbakanımız olmak üzere tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, belediyedeki çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Fakıbaba, Büyükşehir Adayı Celalettin Güvenç'e başarılar dileyerek, "Kazanan Şanlıurfa ve partimiz olacaktır. Ben de adayımızın yanında yer alacak ve birlikte çalışacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki aday: Bu seçimde rekor oy alacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN