Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali: İstifa edin Kızıl: Tamamdır

Vali Erdal Ata, 2 yıldır kötü performans sergileyen ve para krizinin sürekli gündemde olduğu Gaziantepspor yönetimini istifaya çağırdı

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Gaziantepspor Asbaşkanı Mehmet Kızıl'ı makamına çağıran Vali Erdal Ata'nın hafta sonu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katıldığı bir toplantıda konuşulanları ve alınan kararları belirterek, kulübün iyi yönetilmediği ve sürekli para krizinin yaşandığı gerekçesiyle yönetimin görevden istifa etmesi gerektiğini bildirdiği öğrenildi. Asbaşkan Kızıl'ın bilgi aktardığı Başkan İbrahim Kızıl'ın ise "Gerekeni yapacağız" dediği bildirildi.

YENİ YÖNETİM GEREKLİ
Valilik makamında önceki gün gerçekleşen görüşmeye gelen Asbaşkan Mehmet Kızıl'a Dedeman Oteli'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin başkanlığında gerçekleşen toplantı hakkında bilgi aktaran Vali Erdal Ata şöyle konuştu: Bugüne kadar elinizden geleni yaptınız ancak kulüp aşırı borçlanma nedeniyle ciddi sıkıntılar çekiyor. Geçen yıl kurumlardan topladığımız destekler bir yere kadar. İşlerin yoluna girmesi için yeni bir yönetime ihtiyaç var. En kısa sürede kongreye gidin, kulübün tüm hesapları incelensin. Ne kadar alacağınız varsa tespit edilip ödenir.

TOPLAM BORÇ 50 MİLYON
Vali Erdal Ata'dan gelen "istifa edin" çağrısının, Asbaşkan Mehmet Kızıl tarafından Başkan İbrahim Kızıl'a iletildiği, Başkan Kızıl'ın da "Gerekeni yapacağız" dediği öğrenildi. Öte yandan Sergen Yalçın'ın göreve getirilmesiyle son 2 maçını kazanan Gaziantepspor'da düşme tehlikesi devam ederken, Bakan Şahin'in başkanlığındaki toplantının bir bölümüne katılan Başkan Kızıl'ın, 15 milyon lira civarında alacağı olduğunu, toplam borcun ise 50 milyon lirayı geçtiğini söylediği ifade edildi.

CEZAEVİNE GİRMİŞTİ
Geçen yıl düzenlenen operasyonla yolsuzluk ve kulübü zarara uğrattığı iddiasıyla tutuklanıp 2 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest kalan ve halen yargılaması devam eden İbrahim Kızıl yönetiminin kulübün borçlarını ödeyememesi nedeniyle geçen yıl Vali Ata öncülüğünde yapılan kampanya ile futbolcuların biriken alacaklarının ödenmesi için toplanan para iki ayrı taksit halinde dönemin teknik direktörü Bülent Uygun'a teslim edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali: İstifa edin Kızıl: Tamamdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN