'Başka bir partiden aday olmayacağım'

AK Parti'den yeniden aday gösterilmeyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Görevim yeni adayımızı desteklemek. Başka bir partiden kesinlikle aday olmayacağım" dedi

Giriş Tarihi: 5.12.2013
Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 ilin adayını tanıtmasının ardından Şanlıurfa'ya gelir gelmez önemli açıklamalarda bulundu. GAP Havaalanı'nda çok sayıda seveni tarafından karşılanan Fakıbaba, "Kimden teklif gelirse gelsin, öleceğimi de bilsem, yüzde 90 ile kazanacağımı da bilsem başka bir partiden aday olmam" dedi. 10 yıl boyunca bir belediyeyi yönetmenin kolay olmadığını belirten Başkan Fakıbaba, "Seçim gününe kadar aynı tempomuz devam edecek. Sonrasında inşallah artık çocuklarımla kahvaltı yapabileceğim. Bu işe en çok ailem sevindi. Seçimin ertesi günü seçilen arkadaşımızı başkanlık koltuğuna oturtup, o günün akşamı ailemle birlikte 1 aylık bir tatile çıkacağım. Yıllardır tatil yapamadım çünkü" diye konuştu.

GÖREVİM DESTEK OLMAK

Hep sıradan bir adam olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fakıbaba, "1 yıl önce partime dönerken makam için gelmediğimi söyledim. Burası benim babamın yeri değil. Ben birisinden aldım ve birisine teslim edeceğim. Bundan sonra görevim aday arkadaşıma destek olmaktır. Sonrasında yine erken kalkarım, spor yaparım, kitabımı, gazetemi okurum, ibadetimi yaparım, arkadaşlarımı ziyaret ederim" dedi.

"BANA YAKIŞMAZ"
Başbakan Erdoğan ile yapılan özel görüşmede 'Milletvekili sözü mü aldınız?' sorusunu yanıtlayan Fakıbaba şunları söyledi: Ben o toplantıda Urfa'yla ilgili çekincelerimi söyledim. Bir milletvekilliği, makam gibi şeyleri verirse Allah verir, alırsa Allah alır. Ben milletvekili olacaksam Allah anımda yazmışsa zaten kimse bunu engelleyemez. Bu sözü aldım, o sözü aldım gibi bir şey ne bana yakışır ne de partimiz bunu hoş görür.

"SÖZÜMÜN ERİYİM"
Seçimde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç'i desteklemek gerektiğini kaydeden Fakıbaba, "Partimiz arkadaşımızı uygun görmüştür, biz de onu desteklemek zorundayız, öyle olması gerekir. Başka bir partiden teklif gelirse aday olmam. Kimden teklif gelirse gelsin, öleceğimi de bilsem, bilsem ki yüzde 90 ile kazanacağım, yine böyle bir şeye girmem. Çünkü Ahmet Fakıbaba sözünün eri bir insandır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başka bir partiden aday olmayacağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN