Kayıkhane'de sevgi buluşması

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Adana "Sevgi Dostluk Özlem Buluşmaları Grubu" toplantısı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kayıkhane tesislerinde gerçekleşti

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), başkanlığını Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un yaptığı "Sevgi Dostluk Özlem Buluşmaları Grubu" toplantısına ev sahipliği yaptı. Adana, Türkiye ve dünya gündeminin değerlendirildiği toplantıda Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, "40 yıl önce iki fakülte ile eğitime başlayan Çukurova Üniversitesi'nin bugün gelinen noktada akademisyen, öğrenci ve çalışanlarından aldığı güçle dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 500 içerisinde, ülkemiz sıralamalarında da ilk 5'te yer almasından gurur duyuyorum" dedi.

50 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ

Prof. Dr. Kibar şöyle konuştu: Üniversitemizde 16 fakülte, 5 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı, 3 enstitü ve 32 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Üniversitemizin çeşitli birimlerinde profesör, doçent ve yardımcı doçent olarak görev yapan 943 öğretim üyesi, 430 öğretim elemanı ve 692 araştırma görevlisi olmak üzere 2 bin 65 akademik personelimiz görev yapmaktadır. Şu anda 13 bin 44'ü ön lisans, 30 bin 448'i lisans ve 5 bin 33'ü ise lisansüstü olmak üzere toplam yaklaşık 48 bin 500 öğrencimiz bulunmaktadır.

GURUR DUYUYORUZ

Genel Koordinatör Alper Tansel ise konuşmasına Hacı Bektaş-ı Veli'nin "Sevgi muhabbeti kaynar yanan ocağımızda/ Bülbüller şevke gelir, gül açar bağımızda" dizeleriyle başladı. Çukurova Üniversitesi'nin bölge için büyük bir şans olduğunu belirten Tansel, "40'ıncı yılını kutlayan üniversitemize nice 40 yıllar diliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıkhane'de sevgi buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN