Erhan ÖZMEN: Güçlü devlet, güçlü emniyet

Giriş Tarihi: 7.12.2013
"Ben hiçbir şey hatırlamıyorum şu anda şoktayım. Ama İçişleri Bakanımız, Emniyet Genel Müdürü olsun, Gaziantep ve Diyarbakır polisi olsun hayatımda görmediğim bir şekilde, bir operasyon yaptı.
Beni kurtardılar ve Allah onlardan razı olsun. Ben dünyada bu operasyonu yalnız ABD Başkanı'na yapılır diye gördüm. Hep filmlerde devlet başkanlarına yapılan tarzda bir operasyonun benim için yapıldığını görünce hem çok mutlu oldum, hem de gurur duydum."
Bu sözler arkadaşımız Gaziantepli işadamı Ahmet Şireci'ye ait.
Bu sözleri söyleten ise Gaziantep ve Diyarbakır Emniyeti.
İşadamı Ahmet Şireci geçtiğimiz günlerde film gibi bir kaçırılma olayı yaşadı ve film gibi bir operasyonla da kimsenin burnu dahi kanmadan kurtarıldı.
Neden kaçırıldı, kim ya da kimler kaçırdı, nasıl kaçırıldı değil söyleyeceklerim.
Nasıl kurtarıldı?
Asıl üzerinde durmamız gereken nokta bu!
Şireci'nin kurtarılması için Terör, Asayiş, Kaçakçılık ve İstihbarat şubelerinde görevli 50 polis ile özel bir ekip kuruldu. Diyarbakır Emniyeti ile koordineli bir operasyon yapıldı. Hiçbir çatışma olmadan Ahmet Şireci kurtarıldı. "İçişleri Bakanımıza, Emniyet Genel Müdürümüze, Diyarbakır ve Gaziantep Emniyetine teşekkür ediyorum" dedi Şireci. Hepimiz teşekkür ediyoruz.
Bu olay arkamızda güçlü bir devletin, güçlü bir polis teşkilatının varlığını hissettirdi bize.
Hepimiz sonunu bilmediğimiz bir filmin başrolünü oynuyoruz. Her an başımıza bir şey gelebilir. Ama biliyoruz ki bu filmde rol alan Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ve nice emniyet müdürleri var. Böyle emniyet müdürleri ve profesyonel ekipleri var oldukça herkes için mutlu sonlar var olacaktır.
Ömer Aydın ve Recep Güven nazarında tüm Türk polis teşkilatını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
İyi hafta sonları…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan ÖZMEN: Güçlü devlet, güçlü emniyet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN