Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de aday gerilimi

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına adı geçen Aytaç Durak ile Zihni Aldırmaz'a ilk örgütlü tepki Çukurova CHP İlçe Örgütü'nden geldi. Hazırlanan dilekçe İl'e gönderildi

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın, CHP'den adaylığına ilişkin girişimlere ilk örgütlü tepki, CHP Çukurova İlçe Yönetimi'nden geldi. İlçe Başkanı Haşmet Biçer imzalı bir dilekçe, il başkanlığına gönderilerek örgütün tavrı anlatıldı.

MERKEZE GİTTİ

CHP Çukurova İlçe Yönetim Kurulu'nun, Durak ve Aldırmaz'ın CHP'den Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına karşı oybirliğiyle aldığı kararda, parti sıralarında yetişmiş, sosyal demokrasiyi özümsemiş adaylarla seçimin kazanılacağına dem vuruldu. Resmi yazının il başkanlığına ve Genel Merkez'in ilgili birimlerine bilgi amaçlı gönderildiği öğrenildi.

CHP'LİLERİN ORTAK FİKRİ
CHP Çukurova İlçe Yönetim Kurulu'nun Durak ve Aldırmaz'ın adaylığına yönelik parti üyeleri ve kamuoyundan yoğun olumsuz tepki alınması üzerine böyle bir karar aldığı öğrenildi. CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, "Parti yönetimimiz ve partililerimiz aynı görüş çerçevesinde birleşiyor. Kararımızın dikkatle izleneceğini ümit ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de aday gerilimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN