Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanında 'güvenlik' krizi

Günde 12 bin yolcunun uçuş yaptığı Adana Havalimanı'nda yeterli sayıda güvenlik görevlisi olmadığı için sıkıntı yaşanıyor

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Günde yaklaşık 12 bin yolculunun giriş çıkış yaptığı Adana Havalimanı'nda yeterli sayıda özel güvenlik elemanının bulunmaması yüzünden yolcuların büyük sıkıntı yaşadığı, hizmetlerde aksamalar olduğu bildirildi. Yolcuların sıkıntılarını gidermeye çalışmak için asli görevi sadece denetim ve pasaport kontrolü olan polis memurları da adeta özel güvenlik elemanı gibi çalışıyor.

DHMİ'DEN İSTENDİ AMA

Adana Valiliği, Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü'ne özel güvenlik elemanının yetersizliği konusunda birçok kez yazı yazdı ancak bugüne kadar DHMİ'den sorunun çözümüne yönelik hiçbir olumlu yanıt gelmedi. Havalimanı yetkilileri, 140 özel güvenlik elemanın görev yaptığını ancak yolculara kaliteli hizmet vermek için bu sayının en az 300'ün üzerinde olması gerektiğini ifade ettiler. Özel güvenlik elemanın sayısının yetersiz olması nedeniyle asıl görevi denetim ve pasaport kontrolü olan polislerin vatandaşların mağdur olmaması için yardıma koştuğunu belirten liman yetkilileri, "Her sabah aynı manzarayı yaşamaktan bıktık. Sabah erken saatlerde yolcular uzun kuyruk oluşturuyor. Millet mağdur olmasın diye polislerimiz asıl işlerinin yanı sıra bu işlere de bakıyor" dedi.

RÖTARLAR BU YÜZDEN
Günde 34 iç hat, 6 dış hat seferlerinin gerçekleştiğini vurgulayan yetkililer, "Günde 12 bin kişi uçuyor. Yaz döneminde bu sayı 15 bini buluyor. Yeterli güvenlik elemanı olmadığı için büyük sıkıntı yaşanıyor" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalimanında 'güvenlik' krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN