Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Durak'ın gelmesi CHP'lilere hakaret"

Giriş Tarihi: 10.12.2013

CHP Aday Adayı Soner Çetin, "Bu nasıl bir megalomanidir ki yaşını başını almış bir insan, üstelik istenmediği bir yere aday olabiliyor. Ayıptır, günahtır, yazıktır" dedi

CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş'ün "Gelirse ben gider, bir saat içinde istifa ederim" dediği, CHP Çukurova ilçe örgütünün toplu istifa restini çektiği Aytaç Durak'a bir tepki de CHP'nin Adana Büyükşehir aday adayı Soner Çetin'den geldi. "Aytaç Durak ile CHP'nin aynı karede gözükmesi ya da aynı cümlede telaffuz edilmesi dahi bize bir hakarettir" görüşünü dile getiren Çetin, "CHP'lilerin sabrını denemeye kalkışmanın, duyguları denemenin de bir sınırı var" diye konuştu. Durak'ın siyasal yaşamının hep zikzaklarla dolu olduğuna işaret eden CHP aday adayı Av. Soner Çetin, SABAH Güney'e şu değerlendirmeleri yaptı: Bilmeyenler için söylüyorum; sayın Aytaç Durak AP, ANAP, DYP, AKP, MHP arasında gidip gelmiş, o dönem hangi partiden seçilme umudu varsa siyasi mahareti sayesinde bir yolunu bulup aday olmuş ve seçilmeyi başarmıştı. Bugün Adana'da ikbal vaat eden partinin CHP olduğunu görüyor ama imkânsız, gerçekten imkânsız.

"ZARAR VERDİ"
Sadece CHP'nin değil diğer siyasal partilerin de parti ve toplum için emek vermemiş kişileri bünyesine kabul etmemesi gerektiğini savunan Çetin, "Anadolu'da, 'Tarlada izi olmayanın harmanda sözü olmaz' diye bir söz vardır. Yani ne ekersen onu biçebilirsin. Sayın Durak bugüne kadar CHP'ye herhangi bir katkıda bulunmuş mu, CHP'de emeği var mı ki CHP'nin adayı olmak için çırpınıyor. Bırakın emeği, CHP'ye ve CHP'lilere her zaman zarar vermiştir" dedi.

DURAK OLURSA CHP'DEN GİDERİZ
Bu arada 'Aytaç Durak'ın CHP'den aday olacağı' şeklindeki söylenti Adana'daki CHP'lileri adeta isyan ettirdi. On binlerce partili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Adnan Keskin, Haluk Koç, Faruk Loğoğlu, Nihat Matkap, Umut Oran, Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin, Bihlun Tamaylıgil, Sezgin Tanrıkulu, Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan, Faik Öztrak ve Yakup Akkaya'ya telefon açarak, e-posta göndererek ve faks çekerek tepkisini dile getirdi. CHP genel merkezindeki yetkililere iletilen tepkilerin 'İthal ve şaibeli aday istemiyoruz. Aytaç Durak aday yapıldığı takdirde ne oy veririz, ne de CHP'de kalırız' biçiminde olduğu ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Durak'ın gelmesi CHP'lilere hakaret"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN